Reklama

Reklama

Lechia Gdańsk. David Stec na testach medycznych

Trener Lechii Gdańsk, Tomasz Kaczmarek zna Davida Steca ze wspólnej pracy w Pogoni Szczecin. Teraz chce sprowadzić go do Lechii.

David Stec to 27-letni boczny obrońca, ewentualnie skrzydłowy. Stec urodził się w Wiedniu, ale z pochodzenia jest Polakiem. Jego nazwisko jest dobrze znane kibicom Ekstraklasy. Obrońca w latach 2018-21 występował w Pogoni Szczecin, gdzie spotkał się z trenerem Tomaszem Kaczmarkiem, wówczas asystentem Kosty Runjaicia, dziś pierwszego szkoleniowca Lechii Gdańsk. Panowie znają się i jak wydaje - cenią.

Latem 2021 r. Stec po wygaśnięciu kontraktu z Pogonią udał się do macierzystej Austrii, gdzie związał się kontraktem z TSV Hartberg. W bieżącym sezonie zawodnik rozegrał 15 meczów w ósmej drużynie austriackiej Bundesligi.

Reklama

Lechia Gdańsk. David Stec na testach medycznych

Pozycja prawego obrońcy była w rundzie jesiennej piętą Achillesową w Lechii Gdańsk. Do dziś na dobre nie udało się zastąpić Karola Fili, który latem odszedł do francuskiego Strasbourga. Wczorajsze rozwiązanie kontraktu z Mykołą Musolitinem i pat w rozmowach kontraktowych z Mateuszem Żukowskim sprawił, że Biało-Zieloni zostali z jednym prawym obrońcą z dłuższą umową - jest nim Bartosz Kopacz, który w dodatku jest stoperem z konieczności czasem grającym na prawej flance. Dlatego Lechia Gdańsk zabezpiecza sobie przyszłość na tej pozycji i kontraktuje Davida Steca.  

David Stec jest reprezentowany przez tę samą agencję managerską co Ilkay Durmus, a nie ma chyba wątpliwości, że transfer tureckiego skrzydłowego okazał się hitem, a sam zawodnik najlepszym piłkarzem Lechii Gdańsk w obecnym sezonie. To dobry omen.

Maciej Słomiński

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama