Reklama

Reklama

Lechia Gdańsk - Cracovia 4-2. Jacek Zieliński: Nie mieliśmy prawa przegrać

- To był dla nas wariacki mecz. Uważam, że mając na boisku lidera tyle 100-procentowych sytuacji nie mieliśmy prawa go przegrać, a pretensje za porażkę możemy mieć tylko do siebie - tak trener Cracovii Jacek Zieliński skomentował wyjazdową porażkę z Lechią Gdańsk 2-4.

Jacek Zieliński (trener Cracovii):

- Wynik jest jaki jest, ale sami zgotowaliśmy sobie ten los. Po tym spotkaniu musimy mocno się zastanowić i dogłębnie wszystko przemyśleć. Jeszcze raz powtórzę, nie powinniśmy w Gdańsku przegrać, a dostaliśmy cztery bramki.

Piotr Nowak (trener Lechii Gdańsk):

- Zwycięstwo w tych rozmiarach na pewno cieszy. Nie weszliśmy zbyt dobrze w ten mecz, byliśmy o jedno tempo spóźnieni, ale wynikało to zapewne z tego, że po raz pierwszy graliśmy w takim ustawieniu i komunikacja pomiędzy zawodnikami nie była odpowiednia. Bardzo ważną bramkę zdobył przed przerwą Ariel Borysiuk i ten gol nas napędził.

Reklama

- Na drugą połowę wyszliśmy bardziej skoncentrowani, zdobyliśmy dwie bramki, które dodały nam pewności siebie. Poza tym w kilku sytuacjach świetnie spisał się Duszan Kuciak. To był interesujący mecz, w którym nie byliśmy może lepsi od Cracovii, ale na pewno bardziej cierpliwi i wytrwali w swoich dążeniach.

- Uczulałem swoich zawodników, że rywale potrafią grać w piłkę i na początku spotkania, przy naszej dość biernej defensywie, mieli sporo miejsca na rozegrane swoich składnych akcji. Jestem przekonany, że ta drużyna do końca będzie się biła o górną ósemkę.

- Cieszy mnie również, że jesteśmy zespołem nieprzewidywalnym, bo ten mecz pokazał, że bramki mogą u nas zdobywać i asysty zaliczać różni zawodnicy. Tuż przed spotkaniem ze składu wypadli Marco Paixao oraz Rafał Wolski, ale mamy tak liczną i wyrównaną kadrę, że nie musimy bać się rotacji. Zmiennicy utrzymują bowiem jakość i kulturę naszej gry.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Ranking Ekstraklasy: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama