Reklama

Reklama

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 4-2. Sławczew i Peszko skopali lalki w koszulkach Arki

Piłkarze Lechii Gdańsk po derbowym meczu z Arką Gdynia mieli powody do radości - wygrali bowiem 4-2, przerywając serię 11. meczów bez wygranej. Swoją radość Sławomir Peszko i Simeon Sławczew manifestowali jednak w dziwny sposób, bowiem upust swoim emocjom dali... kopiąc lalki ubrane w koszulki lokalnych rywali.

Nic dziwnego w tym, że przed meczem z Arką wśród zawodników Lechii przeważały nerwowe nastroje. Gdańska ekipa nie wygrała bowiem od 1 grudnia, notując 11 kolejnych spotkań bez zwycięstwa.

Przełamanie przyszło jednak w najlepszym z możliwych momentów - w derbowym meczu z Arką. Lechiści już po 40. minutach wygrywali 4-0, po trzech bramkach Flavia Paixao oraz jednym trafieniu Sławomira Peszki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4-2.

Peszko mógł być ze swojego występu zadowolony, ale radość wyraził w sposób co najmniej dziwny. Po zejściu z boiska przechodził obok śpiewających kibiców, gdy nagle... zaczął kopać leżące na ziemi dmuchane lalki ubrane w koszulki Arki. To samo, z uśmiechem na ustach, uczynił schodzący za nim Sławczew.

Reklama

Nie od dziś wiadomo, że derbowe starcia wzbudzają ogromne napięcia, lecz mogłoby się wydawać, że od kogo, jak od kogo, ale od reprezentanta Polski oraz Bułgarii należy wymagać zachowania na odpowiednim poziomie. Kopanie, z radością na twarzy, koszulki rywala, chluby nie przynosi.

Niewykluczone, że nad zachowaniem obu zawodników pochyli się Komisja Ligi, która w przeszłości karała już zawodników za zachowania obrażające klub przeciwnika.

W minionym weekendzie nie był to jedyny "gorący" przypadek podczas derbowego meczu. Podczas spotkania Manchesteru City z Manchesterem United (2-3) pomocnik "Czerwonych Diabłów" Ander Herrera schodząc do szatni splunął na herb "Obywateli".

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL