Reklama

Reklama

Lechia Gdańsk. Antoni Mikułko i Krystian Okoniewski w kadrze U-16

Młodzi piłkarze Lechii, Mikułko i Okoniewski powołani do kadry młodzieżowej przez trenera, Dariusza Gęsiora. Szczególnie ten pierwszy ma ciekawą historię życia.

Bramkarz Lechii Antoni Mikułko i napastnik Krystian Okoniewski, obaj trenują już z I zespołem Lechii, zostali powołani na zgrupowanie kadry U-16 (rocznik 2005). Młodzieżowa reprezentacja w dniach 2-10 czerwca wyjedzie do Kranjskiej Gory na Słowenii. Na miejscu 6 i 9 czerwca rozegrane zostaną sparingi z reprezentacją Słowenii.

To kolejny dowód, że szkolenie ma znaczenie. Trudne realia ekonomiczne zmusiły Lechię do korzystania w większym stopniu z wychowanków, ta strategia zaczyna przynosić efekt. W pierwszym zespole są już wychowankowie klubu: Jakub Kałuziński, Karol Fila, Filip Koperski, Mikułko, Okoniewski, a Kacper Urbański zdążył już odejść do Bolonii za dobre pieniędze i zadebiutować w Serie A

Reklama

Z wyżej wymienionych najmocniej związany z Lechią jest chyba bramkarz, Antoni Mikułko. Rodzice zabrali go na Lechię pierwszy raz, gdy ten miał siedem tygodni - Lechia 2 kwietnia 2005 r. w III lidze wygrała 1-0 z Turem Turek. Trochę ponad rok później na inaugurację sezonu w II lidze, Lechia zagrała z Unią w Janikowie. Na boisku padł remis 2-2, a niespełna półtoraroczny Antek Mikułko był pierwszy raz w sektorze gości z mamą Magdą i tatą Maćkiem. Gdy awansował do I zespołu Lechii, młody bramkarz wybrał numer "83" na koszulce. Mówi się, że "numery nie grają", ale dla Antoniego, który jest kibicem od urodzenia akurat ma to znaczenie - to nawiązanie do roku, w którym Lechia Gdańsk po raz pierwszy zdobyła Puchar Polski.

MSWasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy