Reklama

Reklama

​Lechia Gdańsk. Akcjonariusze zgodni, budżet ma być stabilniejszy

Trwa proces zamiany długu Lechii Gdańsk wobec właściciela na kapitał. Ma to przynieść stabilizację klubowego budżetu.

Akcjonariusze Lechii Gdańsk przegłosowali uchwałę zatwierdzającą utworzenie kapitału rezerwowego. To kolejny krok do zamiany długu na kapitał zakładowy, o którego podwyższeniu akcjonariusze zdecydowali na poprzednim walnym zgromadzeniu akcjonariuszy klubu.

Podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy (NWZA), które odbyło się 17 czerwca na stadionie Energa Gdańsk akcjonariusze Lechii Gdańsk zdecydowali o podwyższeniu kapitału o 39 milionów złotych do kwoty 40,5 mln złotych kapitału zakładowego. Na kolejnym NWZA w dniu 29 czerwca przegłosowano już tylko jedną uchwałę, która dotyczyła utworzenia kapitału rezerwowego Lechii. To kolejny krok w strategii konwersji zadłużenia klubu.

Reklama

- Cieszy mnie, że po raz kolejny akcjonariusze odpowiedzialnie podeszli do kwestii finansowych klubu. Tym samym zmierzamy w stronę stabilizacji budżetu Lechii - powiedział Adam Mandziara, prezes zarządu Lechii Gdańsk.

30 czerwca rozpoczął się okres wnoszenia opłat na obejmowane według posiadanego parytetu akcje nowej serii emitowane przez spółkę w ramach subskrypcji zamkniętej. Obecnie akcjonariat Lechii Gdańsk rozkłada się następująco: 95 procent udziałów posiada rodzina Wernze, a pięć procent środowisko lokalne, tzw. "strażnicy pieczęci".  

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy mistrzowskiej

MS

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy