Reklama

Reklama

Lechia Gdańsk. 0-2 w sparingu z Czornomorciem Odesa

W drugim sparingu na obozie w Turcji Lechia Gdańsk uległa ukraińskiemu Czornomorciowi Odesa 0-2. Mecz trwał aż 120 minut.

W drugim tureckim sparingu Lechii Gdańsk poszło gorzej niż w pierwszym pod względem wyniku - kilka dni temu pokonała rumuńskie Botosani 3-2, dziś uległa 13. drużynie ukraińskiej Premier Lihi, Czornomorciowi Odesa. Mecz z Ukraińcami został rozłożony na cztery, koszykarskie kwarty - każda po 30 minut. W składzie Lechii Gdańsk w tym sparingu zabrakło podstawowych stoperów: Michała Nalepy i Mario Malocy, stąd eksperymentalne ustawienie na środku obrony. W pierwszej, godzinnej połowie na środku obrony zagrał nominalny środkowy pomocnik, Egzon Kryeziu. W drugiej było jeszcze bardziej eksperymentalnie: na bokach obrony zagrali nominalni środkowi pomocnicy - Tomasz Makowski i Jan Biegański. W środku 17-letni Bartosz Brylowski i o rok starszy pomocnik Tomasz Neugabeuer. Efekty nie były oszałamiające, w tej części gry drużyna z Ukrainy dwa razy trafiła do siatki, bez odpowiedzi lechistów.

Reklama

Udało nam się dowiedzieć, że na ostatni etap zgrupowania lechistów w tureckiej Larze do drużyny dołączy chory wcześniej boczny obrońca lub pomocnik, Brazylijczyk Conrado. Być może ten piłkarz weźmie udział w dwóch kolejnych, już ostatnich sparingach Lechii Gdańsk na tureckiej ziemi.

22 stycznia zawodnicy trenera Tomasz Kaczmarka zagrają z czeczeńskiem Achmatem Grozny (który aktualnie zajmuje siódme miejsce w lidze rosyjskiej), a kolejnego dnia z mistrzem Gruzji - Dynamo Batumi. Nazajutrz, 24 stycznia piłkarze Lechii wrócą do Gdańska, gdzie aż do startu ligi będą przygotowywać się na swoich obiektach. Pierwsze dwa mecze ligowe Biało-Zieloni rozegrają: 5 lutego u siebie ze Śląskiem Wrocław, 11 lutego na wyjeździe z Cracovią. Przedstawiciele tych klubów, oraz dodatkowo Pogoni Szczecin, obserwowali dziś w akcji lechistów, ale zbyt głębokich wniosków nie wyciągnęli, bo sparing z Czornomorciem był mocno nijaki.

Lechia Gdańsk - Czornomoreć Odesa 0-2 (0-0)

Bramki: Dmytro Jusow 71', Beka Wacziberadze 97'

Lechia (I połowa): Kuciak - Stec, Kryeziu, Tobers, Pietrzak - Ceesay, Gajos, Kałuziński - Sezonienko, Durmus - Paixao.

Lechia (II połowa): Buchalik - Makowski, Brylowski, Neugebauer, Biegański - Kubicki, Kryeziu - Koperski, Terrazzino, Diabate (87' Zagraba) - Zwoliński.

Maciej Słomiński

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy