Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Kaczmarek: Mecz z Jagiellonią ma niesamowite znaczenie

Lechia Gdańsk jest w dobrej formie, chce przezimować na podium PKO BP Ekstraklasy. W sobotę o godz. 20 podejmie Jagiellonię Białystok.

- W meczu z Jagiellonią Białystok, w naszej drużynie nie zagrają Michał Nalepa i Conrado - powodem jest nadmiar żółtych kartek. Maćka Gajosa zaczęliśmy wprowadzać w trening jako zawodnika neutralnego, w jego przypadku trwa walka z czasem - powiedział na przedmeczowej konferencji trener Tomasz Kaczmarek. Z jego słów trudno wnioskować, że Gajos będzie gotowy na mecz z Jagiellonią, który już w sobotę o godz. 20.

Po wybitnie nieudanym meczu z Pogonią w Szczecinie (1-5 - pierwsza i jedyna porażka ligowa za kadencji trenera Kaczmarka), Lechia Gdańsk w dobrym stylu zrehabilitowała się w kolejnym spotkaniu z Rakowem Częstochowa, zasłużenie wygrywając 3-1.

Reklama

Lechia - Jagiellonia. Ważny mecz w Ekstraklasie

- Chcemy wejść na ten poziom by grać na naszych warunkach, jak równy z równym z 2-3 czołowymi drużynami z Ekstraklasy - podkreślił Tomasz Kaczmarek.

Zobacz TOP 5 bramek i interwencji z Ligi Mistrzów - sprawdź teraz!

- Mecz z Jagiellonią ma dla nas niesamowite znaczenie. Chcemy pójść za ciosem i dalej dobrze grać dobrze w piłkę. "Jaga" przegrała ostatnie dwie mecze, będzie chciała się zrehabilitować na naszym boisku  - zaznaczył trener Lechii Gdańsk.

Biało-Zieloni zaczynali rozgrywki ligowe w 2021 r. w styczniu, w zimowej scenerii meczem z Jagiellonią Białystok - wówczas padł wynik 0-2, pierwszą bramkę zdobył wówczas Jesus Imaz. Tego piłkarza zabraknie w sobotnim meczu w barwach "Jagi".

- Imaz to dobry zawodnik, zawsze to boli jak tacy dobrzy piłkarza mają kontuzję, duża strata dla ligi i osłabienie dla Jagiellonii. W tym zawodzie musimy sobie z tym radzić, my też musieliśmy zmagać się z niejedną kontuzją.

Spotkaniem z białostocczanami lechiści zaczęli tegoroczne zmagania w Ekstraklasie i również meczem z nimi kończą. Aura w grudniu jest równie zimowa jak w styczniu.

- Ten tydzień nie jest łatwy, panują ostre mrozy, ma to przełożenie na warunki treningowe. Duże części naszego boiska są zamarznięte, trenujemy w jego sektorach, wówczas niebezpieczeństwo kontuzji rośnie. Obawiam się długiej i srogiej zimy to będzie przeszkadzać nam w pracy treningowej - podsumował Tomasz Kaczmarek, trener Lechii Gdańsk.

Kto zostanie najlepszym sportowcem 2021 roku? - GŁOSUJ TUTAJ!

Maciej Słomiński


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama