Reklama

Reklama

Czerwona kartka Deleu nie została anulowana

Deleu nie zagra jednak w niedzielnym meczu T-Mobile Ekstraklasy w Gdańsku z Legią Warszawa. Komisja Ligi nie anulowała bowiem czerwonej kartki, jaką obrońca Lechii otrzymał w środowym wyjazdowym spotkaniu z Cracovią. Pauzować będzie także Mateusz Machaj.

Deleu i Machaj zostali usunięci przez sędziego z boiska w środowym spotkaniu Lechii z Cracovią. Gdański klub odwołał się jednak od czerwonej kartki dla Brazylijczyka.

"Komisja Ligi nie uwzględniła naszej argumentacji. Deleu został jednak zdyskwalifikowany tylko na jeden mecz, zatem w ostatniej w tym roku naszej konfrontacji z Górnikiem w Zabrzu będzie mógł wystąpić" - powiedział rzecznik prasowy Lechii Michał Lewandowski.

W przyszłym tygodniu rozstrzygnie się natomiast wysokość kary dla Machaja, który bez piłki kopnął piłkarza Cracovii. W jego przypadku należy spodziewać się bardziej dolegliwej sankcji niż dla Deleu. W niedzielnym spotkaniu z Legią nie zagra ponadto kontuzjowany Marcin Pietrowski.

Reklama

Do potyczki z liderem Ekstraklasy biało-zieloni nie mogli się normalnie przygotować. Po przyjeździe z Krakowa drużyna miała w czwartek tylko rozruch, natomiast z uwagi na fatalne warunki i śnieżne zamiecie piątkowy trening został odwołany. W Lechii mają nadzieję, że aura się poprawi i w sobotę będzie można przeprowadzić przedmeczowy rozruch.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy