Reklama

Reklama

Brożek i Deleu dłużej w Lechii Gdańsk

Boczni obrońcy Piotr Brożek i Brazylijczyk Deleu przedłużyli o rok kontrakty z Lechią Gdańsk. Stało się to wskutek ich występu w sobotnim meczu ekstraklasy z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1-2), bo dzięki temu obaj piłkarze spełnili warunek zawarty w umowach.

- Zarówno Deleu jak i Brożek mieli zapisy w umowach, że po rozegraniu odpowiedniej liczby minut ich kontrakty z Lechią zostaną automatycznie przedłużone na kolejny sezon. Sprawdziliśmy i wszystko się zgadza. Wyższą +minutówkę+ miał Brożek, ale obaj spełnili ten warunek właśnie w meczu z Podbeskidziem - powiedział rzecznik prasowy gdańskiego klubu Michał Lewandowski.

Działacze biało-zielonych zdecydowali się wcześniej przedłużyć kontrakt z Rafałem Janickim. 21-letni stoper będzie występował w gdańskim zespole co najmniej do czerwca 2016 roku.

Reklama

29-letni Deleu przyjechał do Lechii z Brazylii w 2010 roku i do tej pory rozegrał 65 spotkań, w których zdobył jedną bramkę.

Z kolei o rok starszy Brożek trafił do gdańskiego klubu przed tym sezonem, a mecz z Podbeskidziem był jego 200. występem w Ekstraklasie. Lewy obrońca biało-zielonych gros tych spotkań rozegrał w Wiśle Kraków (156 i 11 bramek), natomiast w Górniku i Lechii zaliczył po 22 mecze (dla zabrzan strzelił trzy gole, a dla swojej obecnej drużyny - jednego). Okazji do świętowania raczej nie było, bo gospodarze przegrali z broniącą się przed spadkiem ekipą z Bielska-Białej 1-2.

Pod względem liczby występów w ekstraklasie Piotr już wcześniej zdystansował swojego brata bliźniaka Pawła, który ma na koncie 198 takich spotkań, ale aż 86 bramek.

Wyniki, terminarz i tabela T-Mobile Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama