Reklama

Reklama

16-letni Bielawski w kadrze Lechii na Jagiellonię

Bez Piotra Brożka pojechali we wtorek rano do Białegostoku na mecz 1/8 finału Pucharu Polski piłkarze Lechii. Zamiast tego lewego obrońcy trener gdańskiego zespołu Bogusław Kaczmarek powołał do składu zaledwie 16-letniego wychowanka Adriana Bielawskiego.

Po wygranym w sobotę 2-0 spotkaniu z Lechem Poznań Brożek jest poobijany i trener Kaczmarek zalecił mu indywidualny tok treningów. "Bielawski to utalentowany chłopak, który występuje w reprezentacji Polski do lat 17 i z powodzeniem może grać zarówno na prawej jak i lewej stronie obrony. Chciałem, żeby Adrian już teraz zapoznał się z realiami pierwsze zespołu i zorientował, jak pachnie seniorska szatnia. Niemniej, jeśli zajdzie taka konieczność nie będę bał się go wpuścić na boisko" - zapewnił trener Kaczmarek.

Poza tym w kadrze na spotkanie z Jagiellonią, która wyselekcjonowana została przed niedzielnym meczem z Lechem (2-0), nie zaszła żadna zmiana.

- Nie wolno lekceważyć takich rozgrywek jak Puchar Polski, dlatego też jedziemy do Białegostoku praktycznie w identycznym składzie, w jakim zagraliśmy przeciwko Lechowi. Mottem naszego wyjazdu jest to, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony i podtrzymać dobre wrażenie, jakie wywarliśmy w konfrontacji z Lechem. Ostatnie wyniki Jagiellonii nie są może najlepsze, ale ten zespół ma groźnych napastników, którzy lubią kombinacyjną grę - dodał gdański szkoleniowiec.

W ciągu sześciu dni Lechia dwa razy zmierzy się na wyjeździe z Jagiellonią. W środę w Białymstoku odbędzie się spotkanie 1/8 finału Pucharu Polski, natomiast w poniedziałek obie drużyny czeka mecz w T-Mobile Ekstraklasie.

Kolejne spotkanie na PGE Arenie Gdańsk biało-zieloni rozegrają dopiero 21 października, kiedy gościć będą Śląsk Wrocław. Podczas tego meczu kibice będą mogli po raz pierwszy zobaczyć napis "Lechia Gdańsk" na jednej z trybun stadionu - właśnie rozpoczęło się przemalowywanie na biało krzesełek na tym obiekcie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL