Reklama

Reklama

13 zawodników na pierwszym treningu Lechii

Tylko 13 piłkarzy wzięło udział w poniedziałek w pierwszym po przerwie letniej treningu Lechii, która w minionym sezonie zajęła w ekstraklasie piątą lokatę. W planie przygotowań gdańskiej drużyny jest zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim oraz cztery sparingi.

Tylko 13 piłkarzy wzięło udział w poniedziałek w pierwszym po przerwie letniej treningu Lechii, która w minionym sezonie zajęła w ekstraklasie piątą lokatę. W planie przygotowań gdańskiej drużyny jest zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim oraz cztery sparingi.

Z nowych zawodników na inauguracyjnych zajęciach nikt się nie pojawił. W poniedziałek wieczorem do ekipy ma dołączyć wypożyczony z TSG 1899 Hoffenheim 19-letni chorwacki bramkarz Marko Marić.

Z wypożyczeń wrócili natomiast bramkarz Damian Podleśny (Chojniczanka) oraz obrońca Paweł Stolarski (KGHM Zagłębie Lubin). We wtorek ma być Maciej Makuszewski, natomiast w środę Nikola Leković. Z powodu urazu nie ćwiczył Rudinilson, a będący po kontuzji Kevin Friesenbichler razem z Grzegorzem Wojtkowiakiem ograniczyli swój udział w zajęciach do rozbiegania.

Reklama

Ze względu na reprezentacyjne obowiązki do niedzieli przedłużono urlopy Sebastianowi Mili, Arielowi Borysiukowi, Rafałowi Janickiemu, Bośniakowi Stojanowi Vranjeszowi oraz Litwinowi Donatasowi Kazlauskasowi. Zdecydowanie później, bo dopiero we wrześniu, do treningu będzie mógł wrócić brazylijski stoper Gerson, który przeszedł operację barku.

W pierwszym tygodniu biało-zieloni ćwiczyć będą na własnych obiektach oraz przejdą badania wydolnościowe. W sobotę w pierwszym meczu kontrolnym gdańszczanie zmierzą się z mistrzem Cypru Apoelem Nikozja, który przebywać będzie na zgrupowaniu w Gniewinie.

Po tym spotkaniu Lechia wyjedzie do Grodziska Wielkopolskiego. Zawodnicy będą tam trenować do 8 lipca i w tym czasie rozegrają kolejne sparingi - z Pogonią Szczecin oraz Druteksem Bytovią. W tygodniu poprzedzającym inaugurację ekstraklasy (17 lipca), piłkarze ćwiczyć będą w Gdańsku.

11 lipca mają w planie jeszcze jedno spotkanie kontrolne, ale ich rywal nie jest na razie znany. Wszystko wskazuje, że będzie to zagraniczna drużyna.

Po sezonie z Lechii odeszło sześciu zawodników: Piotr Grzelczak (do Jagiellonii Białystok), Grek Mavroudis Bougaidis, Brazylijczyk Henrique Miranda, Serb Filip Malbaszić, Mateusz Możdżeń oraz Marcin Pietrowski (do Piasta Gliwice).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy