• 6 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 7 .Pogoń Szczecin (15 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (14 pkt.)

Znicz Pruszków - Lech Poznań 2-3 w 1/16 Pucharu Polski

W meczu 1/16 Pucharu Polski Znicz Pruszków przegrał na własnym stadionie z Lechem Poznań 2-3. Drugoligowej ekipie nie udało się wprawdzie sprawić sensacji, lecz mimo to podopieczni Artura Węski wyszli z rywalizacji z "Kolejorzem" z podniesionym czołem.

Znicz przystąpił do tego spotkania po dwóch ligowych porażkach - z Górnikiem Polkowice (0-4) i Pogonią Siedlce (1-2). W poprzedniej rundzie Pucharu Polski drużyna z Pruszkowa pokonała 2-0 Ruch Wysokie Mazowieckie, natomiast Lech rozprawił się z Odrą Opole, zwyciężając 3-1.

Trener "Kolejorza" Dariusz Żuraw - który pracował w Zniczu w latach 2017-18 - zdecydował się na kilka zmian w składzie. Szansę na występ od pierwszej minuty dostali między innymi: Marko Malenica, Karlo Muhar, Tymoteusz Klupś oraz Nika Kaczarawa. W podstawowej jedenastce pierwotnie znalazło się miejsce także dla Filipa Marchwińskiego, lecz w ostatniej chwili zastąpił go Dani Ramirez.

Gospodarze rozpoczęli mecz od odważnych ataków, lecz Lech szybko przejął inicjatywę. Efektem starań poznaniaków była akcja z 9. minuty, w której Jan Sykora uderzał z ostrego kąta, ale jego strzał zatrzymał Jan Jurczak. Kilka minut później 19-latek równie skutecznie interweniował po próbie Mohammada Awwada.

W 18. minucie 23-latek nie dał już jednak żadnych szans bramkarzowi, umieszczając piłkę w siatce po ekwilibrystycznym zagraniu Kaczarawy.

Po jednym z kolejnych ataków Awwad złapał się za głowę, ponieważ zamiast zdobyć drugą bramkę, chybił z kilku metrów.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 28. minucie. Maciej Wichtowski wykorzystał zamieszanie w polu karnym Lecha po centrze z rzutu wolnego i doprowadził do wyrównania. Lech próbował szybko odzyskać prowadzenie, ale pierwsza połowa zakończyła się remisem 1-1.

W przerwie trener Żuraw dokonał podwójnej zmiany. Wasyla Krawecia i Michała Skórasia zastąpili Alan Czerwiński oraz Tymoteusz Puchacz.

Dowiedz się więcej na temat: Lech Poznań | Puchar Polski | Znicz Pruszków | Dariusz Żuraw