Reklama

Reklama

Werder Brema walczy o Aleksandara Tonewa

Jeden z menedżerów Werderu Brema Thomas Eichin przyznał, że jego klub jest mocno zainteresowany pozyskaniem bułgarskiego piłkarza Lecha Poznań Aleksandara Tonewa. "To jednak jest trudne" - zaznaczył.

Oprócz Werderu, 10-krotnego reprezentanta Bułgarii, którego z Lechem wiąże kontrakt do 2015 roku, chciałyby widzieć w swoich szeregach Celtic Glasgow i Aston Villa.

Na łamach "Bilda" swojego rodaka zachwalał były gwiazdor Bundesligi Krasimir Bałakow.

"To bardzo utalentowany młody piłkarz. On już prezentuje wysoką jakość, ale ciągle ma też spory potencjał. Zachęcam go, by trafił do Bundesligi, bo w ten sposób otworzą się przed nim piękne perspektywy" - powiedział obecny szkoleniowiec FC Kaiserslautern.

Bałakow, który w 1997 roku wywalczył z VfB Stuttgart Puchar Niemiec, chwali Tonewa za szybkość, dynamikę i wyszkolenie techniczne. "Do tego na pewno nigdy nie zabraknie mu chęci i ambicji. To piłkarz z charakterem" - dodał.

Reklama

Jego zdaniem, także dzięki Tonewowi bułgarska drużyna narodowa po latach kryzysu ma szansę awansować do mistrzostw świata w Brazylii. Obecnie w grupie eliminacyjnej zajmuje drugie miejsce, za Włochami.

"Od 2004 roku Bułgaria nie wystąpiła w żadnej wielkiej imprezie. Teraz jednak mamy pokolenie młodych, interesujących graczy, którzy mają ogromne możliwości. Do tego pokolenia należy też Tonew. Myślę, że to kwestia czasu, by wylądował w Bundeslidze" - podkreślił Bałakow.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy