Reklama

Reklama

W norweskim piłkarzu Lecha płynie też inna krew. Tym tłumaczy efektowną grę

Kristoffer Velde, nowy zawodnik Lecha Poznań, w rozmowie z klubową telewizją opowiedział o swoich argentyńskich korzeniach, chęci rozwoju i transferze z FK Haugesund do Ekstraklasy. - W Lechu Poznań nie będę miał problemów z przestawieniem się na inny styl gry - zapewnia norweski skrzydłowy Kristoffer Velde w Lech TV.

  • Kristoffer Velde to norweski następca Jakuba Kamińskiego w Lechu Poznań.
  • Norweg w rozmowie z Lech TV opowiedział o swoich argentyńskich korzeniach, które sprawiają, że lubi efektowną grę.
  • Velde przekonuje, że nie będzie miał problemu, by przestawić się ze stylu gry Haugesund na ofensywny styl Lecha Poznań

Kristoffer Velde podpisał umowę z Lechem Poznań do końca 2025 roku. Norweski skrzydłowy w zespole Macieja Skorży z czasem ma zastąpić sprzedanego do VfL Wolfsburg Jakuba Kamińskiego. Kolejorz za transfer z FK Haugesund miał - nieoficjalnie - zapłacić milion euro. - Kristoffer Velde to pracowity piłkarz. Choć może potrzebować trochę czasu w Lechu Poznań, to pod okiem trenera Macieja Skorży powinien się rozwinąć, bo ma duży potencjał - uważa Łukasz Jarosiński, który trenował z norweskim skrzydłowym w FK Haugesund. 

Lech Poznań. Kristoffer Velde o argentyńskich korzeniach i młodości w Haugesund

Reklama

Po przylocie na zgrupowanie Lecha Poznań w Turcji, Kristoffer Velde porozmawiał z klubową telewizją. Maciej Sypuła z Lech TV zapytał go m.in. o jego korzenie, dzieciństwo oraz młodość w Haugesund. 

-  Ze strony taty wszyscy mieszkają w Haugesund i w okolicy. Ale moja mama jest Argentynką, moja babcia mieszka w Argentynie, a wujkowie na Florydzie i w Australii. Dzieli nas spora odległość, więc nie widujemy się zbyt często, ale staramy się utrzymywać na tyle dobry kontakt, na ile to możliwe. Mama i tata poznali się na statku wycieczkowym na Karaibach, oboje na nim pracowali, choć robili co innego. Tak zaczęła się ta historia. Gdy się urodziłem, przez pół roku, może rok, mieszkaliśmy na Florydzie. Potem przez pewien czas żyliśmy w Buenos Aires. Ale to było w dzieciństwie. Do 3-4 roku życia sporo podróżowałem, a do przedszkola i szkoły chodziłem już w Haugesund - opowiada swoją rodzinną historię Kristoffer Velde. 

- Myślę, że jestem dobrym połączeniem obu kultur. Norwegowie są raczej zamknięci w sobie. Trzeba być otwartym na inne kultury, umieć się zaadoptować. Lubię rozmawiać z ludźmi, znam trzy języki, to mi pomaga w drużynie, w Lechu mamy Hiszpanów i Portugalczyków. Z osobami mówiącymi po angielsku mogę rozmawiać w tym języku, z innymi po hiszpańsku - przekonuje norweski skrzydłowy Lecha Poznań. - W temacie piłki większość genów mam chyba jednak argentyńskich, lubię efektowną grę, "joga bonito", "tiki-taka". Drybling jest moją najmocniejszą stroną. Przez wiele godzin oglądałem dryblingi takich piłkarzy jak Neymar, Messi, Coutinho. Od kogoś trzeba się tego nauczyć - dodaje Kristoffer Velde.

Kristoffer Velde o zamianie FK Hauseund na Lecha Poznań

- W Haugesund znałem wszystkich i wszyscy znają mnie. Będzie mi brakowało rodziny i przyjaciół, ale trzeba iść do przodu, rozwijać się. O to chodzi w życiu. Dla mnie granie przed 5 tys. osób było nudne. Podczas lokalnych derbów, z Vikingiem Stavanger, było 14 tysięcy, na finale pucharu - 27 tys. Mam niewielkie doświadczenie gry przed tłumami, ale postaram się to dźwignąć najlepiej jak umiem - zapewnia Kristoffer Velde w rozmowie z Lech TV.

- Z całym szacunkiem dla Haugesund, bo byliśmy dobrym zespołem, ale nie potrafiliśmy wykorzystać całego naszego potencjału - twierdzi Kristoffer Velde. Jak opowiada, jego poprzedni zespół grał głównie z kontrataku, ale w Lechu Poznań nie będzie miał problemu z przestawieniem się na inny styl gry, na tym mu właśnie zależy. Sam nakładam na siebie dużą presję, będę chciał zaliczać asysty i gole - zapowiada Kristoffer Velde.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy