Reklama

Reklama

UEFA uderzyła w Lecha Poznań! Stadion zamknięty!

UEFA się nie patyczkuje i przysoliła potężną karę Lechowi Poznań! Chodzi o reperkusje wyjazdowego meczu z FK Sarajewo. Komisja Dyscyplinarna UEFA zamknęła stadion przy Bułgarskiej!

Lech ogłosił fatalną dla niego karę na konferencji prasowej. Oprócz zamknięcia stadionu, UEFA dołożyła karę 50 tys. euro.

To wynik zachowania kibiców Lecha podczas meczu wyjazdowego w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów z FK Sarajewo. Dzień przed spotkaniem dochodziło do awantur na ulicach miasta, ale za to UEFA nie karze klubów.

Fani "Kolejorza" podpadli transparentem: ""Legion Piła - krew naszej rasy". UEFA od lat tępi wszelkie przejawy rasizmu.

Oznacza to, że w meczu IV rundy eliminacji Ligi Europejskiej, bądź Ligi Mistrzów, jeśli w Bazylei uda się odrobić stratę 1-3, poznaniacy zagrają przy pustych trybunach!

- Nie dyskutując i nie podważając zasadności samej kary, to jednak wysokość tej sankcji jest rażąco niewspółmierna do winy. Nieodpowiedzialność i głupota dwóch, trzech osób nie mogą spowodować, że 30 tysięcy kibiców nie obejrzy meczu. Praca wielu osób w klubie w ten sposób zostanie zniweczona. Od decyzji UEFA będziemy się odwoływać - powiedział na konferencji prasowej prezes "Kolejorza" Karol Klimczak.

Reklama

Prezes dodał, że klub postara się jak najszybciej zidentyfikować autorów transparentu, by ukarać ich zakazem stadionowym. Postara się o bezterminowy zakaz stadionowy na wszystkie mecze.

- Straciliśmy co najmniej milion złotych plus 50 tys. euro. Fajna zabawa dwóch albo trzech osób. To mnie właśnie wkur... szczerze mówiąc - siarczyście zaklął prezes Klimczak.

Klub się odwoła. Zawnioskuje o zwiększenie kary finansowej, zamknięcie jednej trybuny, ale umożliwienie wejścia kibicom na pozostałe części areny.

- Piłkę robi się dla ludzi. To nie chodzi o pokopanie sobie 22 ludzi na zielonej trawie - argumentuje Karol Klimczak.


Poprzednio, Lech zapłacił za swych kibiców we wrześniu 2013 roku, za haniebny transparent wywieszony podczas meczu z Żalgirisem Wilno: "Litewski chamie, klęknij przed polskim panem!". Wówczas UEFA nałożyła karę 5 tys. euro i zamknęła trybunę ultrasów na następny mecz w europejskich pucharach.

Poprzednio "Kocioł" (trybuna ultrasów) w Poznaniu był zamknięty decyzją wojewody wielkopolskiego  podczas spotkania z Koroną Kielce 12 kwietnia 2015 roku. Była to kara za użycie materiałów pirotechnicznych w trakcie meczu z Legią Warszawa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL