Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (27 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (24 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (23 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (22 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (20 pkt.)
  • 6 .Piast Gliwice (17 pkt.)
  • 7 .Cracovia (17 pkt.)
  • 8 .Radomiak (16 pkt.)

Udało się! Kibic Lecha zrobił to, co nie udało się przed laty

Mecz Lecha z MSV Duisburg w 1978 r. był pierwszym w historii rozgrywanym przez niego w europejskich pucharach w Poznaniu. Przy okazji historycznego spotkania nie został wydany program meczowy, ale po latach - akurat na rocznicę - udało się to zrobić za sprawą kibica Lecha Poznań i kolekcjonera. Dzień po 43. rocznicy spotkania Kolejorza z MSV Duisburg, dojdzie do jego meczu w Pucharze Polski. Mecz Lech - Skra Częstochowa o godz. 16, transmisja w Polsat Sport.

Lech Poznań meczami z MSV Duisburg debiutował w europejskich pucharach. Odpadł po porażkach 0-5 i 2-5, ale ten dwumecz i tak przeszedł do historii. By upamiętnić boje z niemieckim klubem, kibic i kolekcjoner programów meczowych, postanowił po latach wydać - w szacie podobnej jak Kolejorz robił to przy okazji innych spotkań - program na tamto spotkanie. Zbiórka zakończyła się sukcesem i w nakładzie ok. 100 sztuk program już trafił do odbiorców. Ostatni sztuki można jeszcze kupić na Allegro, część z nich będzie wystawiona na aukcjach charytatywnych.

Reklama

Lech Poznań w pucharach w zielonych koszulkach Warty Poznań

Co ciekawe, przy okazji wydawania programu na mecz Lech Poznań - MSV Duisburg, udało się ustalić prawdziwą wersję ciekawostki związanej z tym spotkaniem. O tym, że Lech Poznań przeciw MSV Duisburg wystąpił w zielonych koszulkach Warty Poznań, było wiadomo od zawsze. Przy okazji jednak błędnie była podawana informacja, że piłkarze Lecha mieli na koszulkach herb Warty Poznań. Nie jest to prawda. W miejscu klubowego herbu znalazło się bowiem logo Centrum Zdrowia Dziecka (z takim na koszulkach grała też Polska na mistrzostwach świata 1978). Koloryzowane zdjęcia piłkarzy Lecha w zielonych koszulkach Warty były częścią pakietu dostępnego w ramach zrzutki na wydanie programu.

Lech - Skra w Pucharze Polski: gdzie oglądać transmisję?

Mecz Lech Poznań - Skra Częstochowa w Pucharze Polski o godz. 16, transmisja w Polsat Sport i Polsat Box Go

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje