Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (4 pkt.)
  • 2 .Lech Poznań (4 pkt.)
  • 3 .Radomiak (4 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (3 pkt.)
  • 5 .Piast Gliwice (3 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (3 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (3 pkt.)
  • 8 .Legia Warszawa (3 pkt.)

Trałka po klęsce Lecha: Z każdą minutą było gorzej

Piłkarze Lecha Poznań przegrali na wyjeździe z AIK w Sztokholmie 0-3 w pierwszym spotkaniu 3. rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej. Obrońca "Kolejorza" Łukasz Trałka przyznał, że: - Z każdą minutą było coraz gorzej.

- Dostaliśmy trzy bramki i teraz w rewanżu musimy zrobić wszystko, by zmazać plamę. Do momentu straty pierwszego gola rywale nie mieli klarownych sytuacji. Potem jednak ruszyła lawina i z każdą minutą było coraz gorzej. Najgorsze, że straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry. Wiedzieliśmy, że to jest bardzo mocna strona gospodarzy, a mimo wszystko nie potrafiliśmy się przed tym obronić. O takim wyniku na pewno nie da się szybko zapomnieć - powiedział Łukasz Trałka.

- Przyczyny naszej wysokiej porażki są wielorakie. AIK był zespołem lepszym. Zagrał bardzo dobrze. My ostatnio bardzo wiele i bardzo daleko podróżowaliśmy. Chcieliśmy zagrać jak najlepiej. Fałszywe alarmy w nocy w hotelu, w którym mieszkaliśmy już tutaj w Szwecji na pewno nam nie pozwoliły dobrze przygotować się do meczu. Wpłynęło to na naszą dyspozycję fizyczną. Przegraliśmy 0:3. Była to surowa lekcja. Potrafimy jednak grać lepiej. Mamy swoją dumę i ambicję. To była nasza pierwsza porażka w liczącym się meczu od kilku miesięcy. U siebie będziemy walczyć. Zrobimy wszystko, aby awansować - powiedział Mariusz Rumak, trener Lecha.

Reklama

- Spodziewaliśmy się, że będzie to szybki i twardy mecz. Do starty bramki graliśmy poprawnie. Sytuacji bramkowych wprawdzie nie mieliśmy, ale skonstruowaliśmy kilka ciekawych akcji i kontrolowaliśmy grę. Po utracie gola wszystko się posypało. Byliśmy mniej zdeterminowani, przeciwnik był szybszy i skończyło się wysoką porażką. Będzie ciężko odrobić straty, ale postaramy się napsuć im choć trochę krwi - ocenił Rafał Murawski, piłkarz Lecha.

- Oczywiście cieszymy się z trzybramkowego zwycięstwa. Rywalizacja jednak jeszcze się nie zakończyła. Zwyczajowo świętujemy taki sukces w szatni po meczu. Tym razem zrezygnowaliśmy z tego, ponieważ czeka nas jeszcze 90 minut w Poznaniu. W drugiej połowie mieliśmy wiele udanych akcji. Z gry, postawy zespołu i skuteczności w ostatnich 30 minutach jestem zadowolony. Europejskie puchary uczą jednak pokory. Dlatego poczekajmy jeszcze tydzień - Andreas Alm, trener AIK Sztokholm.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje