Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Tim Oberdorf w Lechu Poznań? Kolejorz nie złożył oferty za Niemca, chociaż go obserwuje

Według niemieckich mediów Lech Poznań złożył ofertę za obrońcę Fortuny Düsseldorf, 25-letniego Tima Oberdorfa. Jak ustaliła Interia, chociaż Kolejorz faktycznie poszukuje następcy Thomasa Rogne i zna Oberdorfa, to w tym momencie do transferu jest daleko.

Pod koniec 2021 roku niemiecki "Rheinische Post" poinformował, że Lech Poznań jest zainteresowany pozyskaniem Tima Oberdorfa. Co więcej, lider Ekstraklasy miał już nawet złożyć ofertę za obrońcę drugoligowej Fortuny Düsseldorf. Czy to właśnie 25-letni Oberdorf zastąpi Thomasa Rogne, który pod koniec grudnia pożegnał się z Kolejorzem? Według informacji Interii w teorii nie jest to wcale wykluczone, ale na razie do transferu droga jeszcze daleka.

Oberdorf obserwowany, ale bez oferty

Oberdorf w Duesseldorfie występuje od lipca 2019 roku. Dopiero jednak w ubiegłym roku piłkarz przeniósł się z rezerw Fortuny do zespołu występującego w 2. Bundeslidze. W tym sezonie zawodnik pochodzący z Nadrenii Północnej-Westfalii wystąpił w zaledwie dziewięciu spotkaniach ligowych, dwóch pucharowych i sześciu meczach rezerw w Regionallidze West.

Reklama

Udało nam się potwierdzić, że zawodnik faktycznie jest w szerokim kręgu zainteresowania Lecha. Jego występy w Niemczech oglądali już poznańscy skauci, którzy sondowali także cenę za piłkarza, którego kontrakt obowiązuje do czerwca 2024 roku, oraz oczekiwania zawodnika i jego agenta. Jednocześnie usłyszeliśmy na Bułgarskiej, że klub wciąż nie złożył żadnej propozycji.

Stoper priorytetem Lecha Poznań

W tym momencie to właśnie na pozycji stopera Lech poszukuje pilnych wzmocnień. Po opuszczeniu klubu przez Rogne, z którym Kolejorz nie przedłużył umowy, skauci z Poznania uwijają się jak w ukropie, aby znaleźć godnego następcę Norwega (jego usługami mają być zainteresowane obecnie Apóllon Smýrnis czy Vejle BK). Inną pozycją, która lechici chcieliby wzmocnić zimą, jest skrzydło, chociaż tu sprawa nie jest aż tak pilna, jak w defensywie.

Sebastian Staszewski, Interia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama