Reklama

Reklama

 • 1 .Lech Poznań (38 pkt.)
 • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
 • 3 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
 • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
 • 5 .Radomiak (28 pkt.)
 • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
 • 7 .Górnik Zabrze (24 pkt.)
 • 8 .Stal Mielec (24 pkt.)

Tąpnięcia w sztabie Lecha? "Trener chyba przesadził"

"Mocniejsze wymiany zdań" - tak o różnicach w sztabie trenerskim mówi asystent Macieja Skorży Rafał Janas i przyznaje, że jest to... potrzebne. Za to w samej drużynie Lecha Poznań, po ostatniej wygranej z Legią, atmosfera jest świetna. - Cały tydzień, po zwycięstwie w Warszawie, był radosny - podkreśla drugi trener. W piątek mecz Lech Poznań - Wisła Płock, początek o godz. 20.30, transmisja w Canal+Sport.

Lech Poznań gra efektownie i efektywnie, bo jest liderem PKO Ekstraklasy. Wpadki miał właściwie tylko dwie: na inaugurację sezonu na własnym stadionie z Radomiakiem (0-0) i miesiąc temu w Białymstoku (0-1). We wszystkich pozostałych poznaniacy trafiali już do bramki rywali, na dziś są najskuteczniejszym zespołem w całej lidze.

Rafał Janas przed meczem Lech - Wisła Płock: "Kryzys" to za mocne słowo

Mimo to kilka dni temu trener Maciej Skorża wspominał o drobnych nieporozumieniach w swoim sztabie trenerskim. - Dochodzi między nami do tąpnięć, mieliśmy już dwa kryzysy. tak bywa, fajnie, że czasem się poróżnimy, ale ważne, że drużyna na tym zyskuje - mówił Skorża przed spotkaniem z Legią. Jak to widzi jego asystent Rafał Janas? - Słyszałem te słowa, ale trener chyba przesadził, mówiąc o kryzysach. Mamy może czasem mocniejsze wymiany zdań, spieramy się, bo trener ma inne zdanie, a ludzie ze sztabu inne. Najgorsza sytuacja jest jednak wtedy, gdy ktoś tylko przytakuje trenerowi, albo tylko neguje gdy robi to główny szkoleniowiec. Chodzi o to, aby rozmawiać i aby zawsze pierwszy trener podejmował decyzje mając różne pomysły w głowie. I z nich mógł wybrać ten najbardziej odpowiedni - uważa Rafał Janas.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: Lech Poznań zainwestuje, by zimą nie mieć problemów

Piłkarze Lecha Poznań przed meczem z Wisłą Płock przyszli na nieobowiązkowy trening

Asystent Skorży przyznał też, że czegoś podobnego nie zauważył wśród piłkarzy. - Te wyniki, które mamy, powodują, że świetnie się trenuje i przebywa w szatni. Cały tydzień, po zwycięstwie w Warszawie, był radosny - podkreślił. Dowodem na to może być fakt, że wielu piłkarzy skorzystało z nieobowiązkowego treningu, który zaplanowano w poniedziałek, czyli dzień po spotkaniu w Warszawie. - Zapomniałem nawet, że on był dla chętnych, bo tylu ich się zjawiło. Nie wiem nawet, czy w ogóle kogoś brakowało spośród tych, którzy grali tam w mniejszym wymiarze lub wcale. Wszyscy stawili się w komplecie by tę wyrównawczą jednostkę odbyć, a zawodnicy podstawowi mieli regenerację, masaże i inne zabiegi niezbędne po meczu - powiedział Rafał Janas.

CZYTAJ TEŻ: Lech Poznań - Wisła Płock bez zmiany w bramce. Opóźniony powrót bramkarza 

Lech - Wisła Płock. Terminarz 13. kolejki Ekstraklasy i transmisje tv

Mecz Lech - Wisła Płock w piątek o godz. 20.30, transmisja tv i stream online w Canal+Sport, transmisja radiowa w Radio Poznań, "na żywo" na Sport.Interia.pl.

Cały terminarz 13. kolejki PKO Ekstraklasy i transmisje tv.

Piątek, 22 października:

 • godz. 18 Radomiak Radom - Górnik Łęczna- transmisja tv i stream online Canal+Sport i nSport+ (komentarz: Bartosz Gleń, Michał Żewłakow), "na żywo" na Sport.Interia.pl,
 • godz. 20.30 Lech Poznań - Wisła Płock- transmisja tv i stream online Canal+4K, Canal+Sport (komentarz: Michał Mitrut, Radosław Majdan), "na żywo" na Sport.Interia.pl.

Sobota, 23 października:

 • godz. 12.30 Raków Częstochowa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza- transmisja tv i stream online Canal+Sport (komentarz: Filip Surma, Kamil Kosowski), "na żywo" na Sport.Interia.pl,
 • godz. 15 Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze- transmisja tv i stream online Canal+Sport (komentarz: Bartosz Gleń, Wojciech Jagoda), "na żywo" na Sport.Interia.pl,
 • godz. 17.30 Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok- transmisja tv i stream online TVP Sport (komentarz: Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow), Canal+Sport (komentarz: Michał Mitrur, Maciej Murawski), "na żywo" na Sport.Interia.pl,
 • godz. 20 Wisła Kraków - Śląsk Wrocław- transmisja tv i stream online Canal+Sport (komentarz: Robert Skrzyński, Grzegorz Mielcarski), "na żywo" na Sport.Interia.pl.

Niedziela, 24 października:

 • godz. 15 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia- transmisja tv i stream online Canal+Sport (komentarz: Robert Skrzyński, Grzegorz Mielcarski), "na żywo" na Sport.Interia.pl.
 • godz. 17.30 Warta Poznań - Stal Mielec- transmisja tv i stream online Canal+Sport2 (komentarz: Piotr Glamowski, Wojciech Jagoda), "na żywo" na Sport.Interia.pl,
 • godz. 20 Piast Gliwice - Legia Warszawa- transmisja tv i stream online Canal+4k, Canal+Sport (komentarz: Adam Marchliński, Marcin Baszczyński), "na żywo" na Sport.Interia.pl.


Andrzej Grupa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama