Reklama

Reklama

Szczytny cel piłkarzy Lecha Poznań

Wygrajzycie.pl - takie logo znajdzie się na koszulkach piłkarzy poznańskiego Lecha począwszy od środowego towarzyskiego meczu z HSV Hamburg. "Kolejorz" będzie więc promował zapisywanie się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Wraz z końcem poprzedniego sezonu zakończyła się umowa Lecha z s.Oliver, na której przez 2,5 roku klub z Wielkopolski zarobił 10 milionów złotych. Kolejnego sponsora na koszulkę już nie udało się znaleźć - posadą zapłacił za to wiceprezes Arkadiusz Kasprzak.

Ci, którzy chcieli się reklamować na strojach piłkarzy, dawali niecały milion złotych. Lech chciał dużo więcej. W meczach Ligi Europejskiej "Kolejorz" występował z reklamą amicasmart.com, ale nie było to dobrze przyjmowane przez kibiców. Ponieważ koszulkowego sponsora nie ma nadal, władze Lecha zdecydowały się na współpracę z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Od środowego spotkania z HSV Hamburg (początek o godz. 19), na piersiach piłkarzy będzie widnieć logo wygrajzycie.pl. Pod tym adresem wkrótce zostania uruchomiona strona internetowa promująca oddawanie szpiku kostnego.

Reklama

- Od lat jestem kibicem Lecha, regularnie chodzę na mecz. Pomyślałem, że warto by było wykorzystać siłę medialną tego klubu dla szczytnego celu. Naszym celem jest jak największe powiększenie bazy potencjalnych dawców szpiku - mówi Monika Badyda z Ośrodka Dawców Szpiku.  - Oddanie próbki nie boli, to tylko dwie małe probówki krwi, tyle co łyżeczka herbaty. W Polsce jest duży problem ze znalezieniem dawców szpiku, dwie trzecie osób poszukujących nie znajduje go. Jeśli zgłosi się do nas sto osób, to prawdopodobnie uda nam się uratować jednego człowieka. Jeśli zgłosi się tysiąc osób, to około dziesięciu biorców dostanie szansę nowego życia - dodaje Badyda.

W akcję zaangażowali się piłkarze Lecha, których reprezentował kapitan drużyny Krzysztof Kotorowski. - To szlachetny cel, chciałbym swoim nazwiskiem zaprosić jak najwięcej osób do pomocy. Jako kapitan Lecha zapraszam do gry z nami w jednej drużynie, a celem będzie pomoc jak największej liczbie osób - mówił doświadczony bramkarz.

- Akcja ta nie ma daty granicznej. Dopóki nie będziemy mieć sponsora, logo wygrajzycie.pl będzie się znajdowało na koszulce - powiedziała rzecznik prasowy Lecha Joanna Dzios. Na listę potencjalnych dawców kibice piłkarscy z Poznania i okolic mogą się zgłaszać w regionalnym Centrum Krwiodawstwa przy ul. Marcelińskiej 44 w Poznaniu od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 15, a w soboty między 7.30 i 12. Próbki można też oddać w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Łodzi, Katowicach, Lublinie, Kielcach, Gdańsku i Białymstoku.

Andrzej Grupa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL