Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (10 pkt.)

Stadion w Poznaniu pozyskał sponsora tytularnego

Inea Stadion - tak od dzisiaj nazywa się stadion przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu, na którym swoje mecze rozgrywa Lecha Poznań. - Jestem niezwykle zadowolony, że związała się z nami firma z regionu, z Wielkopolski - mówił prezes Lecha Poznań oraz operatora obiektu Marcelin Management.

Do tej pory stadion w Poznaniu nie miał nazwy - był po prostu Stadionem Miejskim. Dziś władze operatora obiektu, Lecha Poznań oraz spółki telekomunikacyjnej Inea SA podpisały umowę, która będzie obowiązywała pięć lat.

Kwota transakcji nie została podana. - To tajemnica handlowa - powiedział Klimczak.

Kilka tygodni temu Lech skutecznie renegocjował umowę z władzami miasta. Zgodnie z poprzednią musiałby zapłacić miastu 30 proc. od wartości umowy, ale nie mniej niż milion złotych. Teraz nie musi oddawać nic.

Jak przyznał prezes Inei Janusz Kosiński, rozmowy między jego firmą a Lechem trwały od początku roku. - Zamknęliśmy część rozmów dotyczącą nazwy stadionu. Czy nasza współpraca będzie szersza, zobaczymy w przyszłości - stwierdził Kosiński.

Reklama

Dlaczego obiekt w Poznaniu będzie miał w nazwie słowo "stadion", a nie "arena"? - Po pierwsze - tak lepiej brzmi. Po drugie - wzięliśmy pod uwagę głos kibiców, którzy preferowali nazwę "stadion". Po trzecie: większość, o ile nie wszystkie obiekty w Polsce, mają w nazwie słowo "arena", a my chcieliśmy się wyróżnić - przyznał dyrektor generalny Inei Tomasz Zmyślny.

- Mecze na tym obiekcie budzą takie emocje, jakie my chcemy budzić u Wielkopolan. Między przedstawicielami naszych spółek jest dobra chemia - stwierdził prezes Kosiński. - Chcemy wypromować stadion w całym regionie, bo wielu Wielkopolan nie miało jeszcze okazji go odwiedzić - dodał Zmyślny.

Formalnie umowa już obowiązuje, ale faktycznie zacznie działać od 1 lipca, czyli już po koncercie Alicii Keys.

Spółka Inea od lat finansuje sport w Poznaniu - do tej pory wykładała pieniądze głównie na koszykówkę kobiecą.

Autor: Andrzej Grupa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje