Reklama

Reklama

Rumak: Wisła to nasz najmocniejszy rywal do tej pory

- Wisła Kraków to w tej chwili najmocniejszy rywal, z jakim przyjdzie nam zagrać - powiedział przed niedzielnym meczem piątej kolejki piłkarskiej ekstraklasy trener Lecha Poznań Mariusz Rumak. Przyznał jednocześnie, że wciąż nie może wystawić optymalnego składu.

- Przy całym szacunku dla naszych poprzednich rywali, ale mamy świadomość, że spotkamy się z zespołem najlepszym, z jakim przyszło nam grać do tej pory. Wisła prezentuje wyższą jakość od naszych wcześniejszych przeciwników. Pamiętam ten zespół z gry kontrolnej w Grodzisku Wielkopolskim (Lech wygrał 3-1 - red.) i mogę powiedzieć, że robi on systematyczne postępy - powiedział Rumak na konferencji prasowej.

Rumak i trener krakowskiej drużyny Franciszek Smuda przez kilka sezonów pracowali wspólnie w Kolejorzu. Smuda był trenerem pierwszego zespołu, a obecny szkoleniowiec lechitów opiekował się grupa młodzieżowymi.

Reklama

- Oczywiście, że pamiętam trenera Smudę, a czy on mnie? Nie wiem, jego należy o to spytać. Obserwowałem treningi trenera Smudy, tak jak zresztą każdego szkoleniowca, który prowadził Lecha. Natomiast nie przypominam sobie, by między nami była jakaś usystematyzowana współpraca. Na pewno jego fajną cechą było zaangażowanie podczas grania treningowego. Potrafił w sposób rygorystyczny domagać się określonych zachowań na boisku. To ważna rzecz u trenera - dodał Rumak.

Szkoleniowiec wicemistrzów Polski przeciwko Wiśle nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich graczy. Na liście kontuzjowanych zawodników wciąż jest Rafał Murawski, Kebba Ceesay, a Szkot Barry Douglas dopiero co dołączył do reszty zespołu. Pod znakiem zapytania, ze względów formalnych, stoi wstęp nowego zawodnika Daylona Claasena. Piłkarz Republiki Południowej Afryki nie ma jeszcze pozwolenia na pracę.

- Oprócz ostatnich czterech, pięciu dni, Daylon rozgrywał mecze kontrolne, tyle że w różnych klubach. Przepracował jednak okres przygotowawczy, a jedynie czego może mu brakować, to rytmu treningowego. To kwestia tygodnia, poza tym jest gotowy do gry - zapewnił Rumak.

Mecz w Krakowie pomiędzy Wisłą a Lechem rozegrany zostanie w niedzielę o godz. 18.00.

Zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Wisła - Lech

Relacja z meczu Wisła - Lech dla urządzeń mobilnych

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL