Reklama

Reklama

Problemy Lecha Poznań. Kluczowi piłkarze lidera Ekstraklasy kontuzjowani

Pedro Rebocho i Pedro Tiby nie było w kadrze Lecha Poznań na derbowy mecz z Wartą Poznań. Jak się okazuje, ich przerwa potrwa trochę dłużej, a lewego obrońcy Rebocho raczej zabraknie w czterech ostatnich meczach "Kolejorza" w tym roku.

Lech Poznań dość długo miał szczęście do unikania urazów swoich podstawowych graczy. Jedynie bramkarz Mickey van der Hart doznał w tym kontuzji, która wyłączyła go z treningów na dłuższy czas. Holender zresztą, choć wznowił treningi z resztą zespołu, nadal nie jest do dyspozycji trenera Macieja Skorży. Wiele wskazuje na to, że tak samo nie będzie do gry w środę w pucharowym meczu z Garbarnią Kraków.

CZYTAJ TEŻ: Lech - Warta. Frekwencja na derbach Poznania lepsza niż rok temu! [TOP 10 EKSTRAKLASY] 

Reklama

Puchar Polski. Garbarnia - Lech: lider Ekstraklasy zagra osłabiony

Na pewno za to w Krakowie nie wystąpią Pedro Tiba i Pedro Rebocho. Ten pierwszy siedział podczas meczu Lech - Warta (CZYTAJ RELACĘ) na trybunach z synem, po meczu przeszli przez mixed-zonę i wyszli ze stadionu. Uraz rozgrywającego nie jest poważny, bardzo prawdopodobny jest jego powrót do kadry na kolejne ligowe starcie z Zagłębiem Lubin. - Każdego dnia coś dobrego się może wydarzyć - mówił trener Skorża. Mniej optymistyczne informacje miał odnośnie stanu Pedro Rebocho, który przemieszczał się po trybunach o kulach, nogę miał w ortezie. - Nie powiem, jak długa będzie to przerwa, wciąż czekamy na ostateczną diagnozę. Liczę, ze w tym roku zobaczymy go jeszcze na boisku - mówił Skorża.

CZYTAJ TEŻ: Maciej Skorża po meczu Lech - Warta: powtarzaliśmy sobie w szatni jedną rzecz

Nieszczęśliwy upadek Pedro Rebocho

Pedro Rebocho doznał urazu podczas treningu - wyskoczył do główki razem z Joao Amaralem i nieszczęśliwie spadł na murawę, przekręcając nogę. Podejrzewano nawet, że uraz kolana może być związany z zerwaniem więzadła krzyżowego, ale pierwsza diagnoza wskazała raczej kontuzję partii mięśniowej w okolicy stawu kolanowego. Więcej ma być wiadomo na początku tygodnia.

Lewandowski czy Messi? Wszystko, co musisz wiedzieć o Złotej Piłce 2021!

Kogo Maciej Skorża może wystawić w ich miejsce? Na lewej obronie zmiennikiem Rebocho jest Barry Douglas, który zagrał zresztą przeciwko Warcie. W miejsce Tiby Skorża może wystawić Nikę Kwekweskiriego, Radosława Murawskiego bądź Daniego Ramireza, gdyby decydował się na bardziej ofensywny wariant z dwoma wysoko ustawionymi pomocnikami.

Nowy program o Ekstraklasie - Oglądaj w każdy poniedziałek o 20:00!

Andrzej Grupa 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL