Reklama

Reklama

Pracowity tydzień Lecha Poznań

Najbliższe dni będą niezwykle pracowite dla piłkarzy Lecha, których w środę czeka mecz ligowy z Podbeskidziem w Bielsku-Białej, a w sobotę finał Pucharu Polski na Stadionie Narodowym. Do Warszawy poznaniacy polecą samolotem z Katowic.

Jak powiedział kierownik poznańskiego zespołu Dariusz Motała, cała logistyka kilkudniowego wyjazdu była tak skonstruowana, by zawodnicy jak najmniej odczuli trudy podróżowania i mieli czas na regenerację między spotkaniami. 

- Po meczu z Podbeskidziem nie wracamy już do Poznania z prostej przyczyny. Mecz jest o 20.30, a więc w domu bylibyśmy nad ranem. I dzień później znów musielibyśmy jechać do Warszawy. Dlatego postanowiliśmy zostać na noc, w hotelu pod Bielskiem, a następnie w czwartek po południu z Katowic polecimy samolotem do Warszawy. Jedną noc więcej spędzimy w stolicy, dzięki czemu piłkarze będą bardziej wypoczęci i nie musimy robić dodatkowych kilometrów - wyjaśnił Motała. 

Reklama

Dla "Kolejorza" oba te spotkania będą niezwykle ważne. Zwycięstwo z Podbeskidziem przy jednoczesnym potknięciu Legii w meczu z Pogonią, da poznaniakom pierwsze miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej.

- Oba spotkania są arcyważne dla nas, dlatego zadbaliśmy o każdy szczegół wyjazdu. Już po środowym meczu, mamy zaplanowaną odnowę, w czwartek trenujemy na bocznym boisku Stadionu Śląskiego, a przed samym meczem, podobnie jak Legia, mamy trening na Stadionie Narodowym - wyliczał Motała. 

Do Bielska-Białej lechici wyruszą we wtorek wczesnym popołudniem. Niewykluczone, że trener Maciej Skorża zabierze większą niż zwykle grupę piłkarzy. Szkoleniowiec ma duże pole manewru, bowiem do składu wracają "wykartkowani" Darko Jevtić i Zaur Sadajew. W drużynie też nie ma większych kłopotów zdrowotnych. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy