Reklama

Reklama

Połowa stadionu na mecz Lech - Legia już pełna!

Rekord frekwencji podczas klasyku Lech - Legia murowany! Na dwa tygodnie przed spotkaniem zajętych jest już połowa miejsc na poznańskim stadionie!

Rekord frekwencji podczas klasyku Lech - Legia murowany! Na dwa tygodnie przed spotkaniem zajętych jest już połowa miejsc na poznańskim stadionie!

Rekord frekwencji w tym sezonie Ekstraklasy został pobity podczas jesiennego meczu Wisły z Legią, gdy na stadionie im. Henryka Reymana pojawiło się ponad 31 tysięcy widzów. Obiekt "Białej Gwiazdy" wypełnił się niemal całkowicie (nie licząc tzw. sektorów buforowych"), ale w Poznaniu będzie podobnie. Inea Stadion jest jednak o jedną czwartą większy - rekord z Krakowa zostanie pobity.

Co do tego nie ma już raczej większych wątpliwości. Mimo, że Lech wycenił wejściówki na hit z Legią bardzo wysoko (normalne kosztują od 60 do 90 zł), to zainteresowanie nimi jest spore. Ponad 10 tysięcy miejsc wypełnią posiadacze karnetów oraz osoby, które zdecydowały się na zakup pakietu łączącego wstęp na spotkania z Jagiellonią i Legią. Od soboty bilety mogą kupować wszyscy chętni w sprzedaży otwartej - liczba chętnych była tak wielka, że nie wytrzymały serwery. Usterkę udało się jednak usunąć, a przez kolejną dobę bilety nabyło 10 tysięcy osób. Oznacza to, że do niedzieli rozeszło się ich ponad 21 tysięcy.

Reklama

Mecze Lechia z Legią to starcia dwóch wielkich rywali, których kibice nie przepadają za sobą. Na dodatek to mecz wicemistrza z mistrzem Polski oraz - na ten moment - wicelidera z liderem. Legia wyprzedza Lecha o pięć punktów i raczej tej przewagi nie straci, bo w następnej kolejce podejmuje Wisłę Kraków, która wiosną jest najgorsza w lidze z zaledwie jednym zdobytym punktem. Lech zagra za to w Bydgoszczy z ostatnim w tabeli Zawiszą, ale tu miejsce rywala może być mylące. Zespół trenera Mariusza Rumaka nie stracił bowiem wiosną bramki i nie przegrał. Mimo to faworytem będzie Lech.

Poznaniacy za dwa tygodnie spróbują zmniejszyć straty do Legii, by w ostatnich pięciu kolejkach podjąć jeszcze próbę jej wyprzedzenia. Pierwsza drużyna po rundzie zasadniczej dostanie bowiem przywilej gry z drugim zespołem na własnym stadionie.  Znów można spodziewać się ogromnego zainteresowania, co w przypadku Lecha powinno oznaczać ok. 2-2,5 miliona złotych ze sprzedaży biletów.

Odkąd w Poznaniu przebudowano Stadion Miejski, Lech czterokrotnie gościł na nim Legię. Najmniej widzów na tym klasyku zjawiło się jesienią 2011 roku (33 125), a najwięcej - rok później (40 632). Średnia ze wszystkich spotkań to ponad 37 tys. kibiców.

Mecz Lecha z Legią odbędzie się w niedzielę 22 marca o godz. 18.

Andrzej Grupa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL