Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (24 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Cracovia (16 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (15 pkt.)

Nowy bramkarz Lecha Poznań wkracza do gry. To sytuacja szczególna

Po kontuzji Mickey van der Harta trener Lecha Poznań Maciej Skorża musi wystawić w meczu z Jagiellonią Białystok nowego bramkarza. I tak jak zawsze stara się ukryć skład na mecz, tak tu o dwóch zastępcach mówi jasno - wchodzą do gry Filip Bednarek i Bartosz Mrozek.

Holenderski golkiper Lecha Poznań Mickey van der Hart nie ma szczęścia. Wrócił do gry po ciężkiej kontuzji barku z zeszłego roku, która odebrała mu chociażby możliwość startu w europejskich pucharach (Holender nigdy w nich jeszcze nie grał). Kontuzji tej doznał przy bohaterskiej postawie w półfinale Pucharu Polski z Lechią Gdańsk.

Po powrocie po kontuzji wydawało się, że Mickey van der Hart jest lepszym bramkarzem niż był wcześniej. Odium powstałe w początkowym okresie jego gry w Kolejorzu, kiedy nie radził sobie zbyt dobrze w bramce, wciąż na nim ciążyło. Do tego stopnia, że w jego obronie stanął niedawno trener Maciej Skorża. Uważał on, że w tym sezonie holenderski bramkarz oceniany jest zbyt surowo. Lech bowiem traci w tym sezonie niewiele bramek, zaledwie pięć w całych rozgrywkach. Nikt w lidze nie tracił mniej. 

Reklama

Pytanie, na ile to zasługa bramkarza, a na ile defensywy, ale trener Skorża i dyrektor sportowy Tomasz Rząsa uważają, że Mickey van der Hart wybronił Lechowi kilka ważnych sytuacji, np. utrzymał go w grze o wygraną w Zabrzu. Stąd m.in. decyzja Kolejorza o tym, aby nie sprowadzać nowego bramkarza.

CZYTAJ TAKŻE: Decyzja Lecha Poznań w kwestii nowego bramkarza

I na to wszystko przyszedł uraz Mickey van der Harta w meczu z Wisłą Kraków, o którym zaraz po meczu trener poznaniaków mówił, że "wygląda poważnie". Diagnoza mówi o minimum dwóch tygodniach przerwy, aczkolwiek trzeba brać pod uwagę, że w takich kwestiach jak zdrowie piłkarzy trener Skorża lubi wpuszczać swoich rywali w maliny. Przerwa może być dłuższa.

Lech Poznań bez Mickey van der Harta

Na pewno Mickey van der Hart nie zagra w piątek w Białymstoku z Jagiellonią. Tam zobaczymy Filipa Bednarka, o czym Maciej Skorża zakomunikował wprost przed meczem. Filip Bednarek już zagrał tydzień temu, gdy dokończył mecz z Wisłą. To także golkiper odpowiedzialny w spore mierze za awans Kolejorza do fazy grupowej Ligi Europy rok temu. Ma wystarczające doświadczenie.

Rezerwowym bramkarzem w Białymstoku będzie za to Bartosz Mrozek, który w Lechu jeszcze nie debiutował. Grywał w rezerwach, był wypożyczany do GKS Katowice czy Elany Toruń. 

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań. Kiedy i gdzie oglądać?

Lech Poznań zagra z Jagiellonią w Białymstoku w piątek 24 września o godz. 20.30. Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje