Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (27 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (24 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Radomiak (16 pkt.)
  • 7 .Cracovia (16 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)

Nietypowa sytuacja Lecha Poznań w Pucharze Polski

To niezwykły przypadek - wtorkowy rywal Lecha Poznań w Pucharze Polski, ekipa Skry Częstochowa zagra 13 mecz wyjazdowy z rzędu! Także to spotkanie zostało przeniesione do Poznania, gdyż rewelacja pierwszej ligi nie ma gdzie grać.

Lech Poznań nieco się obawiał się tego, że przyjdzie mu zagrać na boisku ze sztuczną murawą w Częstochowie, ale ostatecznie mecz został przeniesiony do Poznania. Skra Częstochowa przenosi wszystkie spotkania, które miałaby zagrać u siebie. Terminarz rozgrywek został ustawiony tak, że rozgrywa ona najpierw seryjnie pojedynki na wyjazdach. Nominalnym gospodarzem była raz, w meczu z Arką Gdynia, który rozegrany został w Gdyni. Skra zgodziła się na to, by oba mecze z Arką tam się odbyły.

Lech Poznań nietypowo zagra u siebie

Teraz przeniesiony jest mecz Pucharu Polski, co oznacza dość nietypową sytuację, w której Kolejorz już na tym etapie może grać mecz Pucharu Polski u siebie. Na dodatek Skra rozegra 13 z rzędu spotkanie wyjazdowe, co jest pewnym ewenementem. Nie ma jednak wyjścia, u siebie grać nie może i taka sytuacja może się utrzymać jeszcze przez jakiś czas.

Reklama

Mamy bowiem do czynienia z beniaminkiem pierwszej ligi i to beniaminkiem zaskakującym, gdyż Skra weszła ligę wyżej w barażach dopiero z szóstej pozycji. Pokonała jednak wyżej notowane zespoły Chojniczanki Chojnice i KKS Kalisz, z których każdy ostrzył sobie zęby na awans wyżej. Wszedł zespół częstochowski, który jeszcze w 2018 roku grał w trzeciej lidze. Jego kariera w ostatnich trzech latach jest zatem imponująca, a na dodatek przy grze wyłącznie na obcych boiskach Skra utrzymuje się na jedenastym miejscu w pierwszej lidze, zatem poza strefą spadku.

Lech przegrał ostatni mecz z Jagiellonią Białystok, ale zyskał szybką okazję do rehabilitacji i to z rywalem bezdyskusyjnie niżej notowanym. Nie musi czekać na kolejny mecz ligowy ze Śląskiem Wrocław, by wrócić do wygrywania, o ile się spisze. Szansa jest tym większa, że poznaniacy mają mecz na swoim stadionie, co jest złamaniem obowiązującej we wczesnych fazach Pucharu Polski zasady i sytuację wyjątkową. Wyjątkową też okazją.

Lech Poznań - Skra Częstochowa. Kiedy i gdzie oglądać?

Mecz Lecha Poznań ze Skrą Częstochowa w Pucharze Polski rozegrany zostanie we wtorek 28 września o godz. 16 na stadionie przy Bułgarskiej. Transmisja w Polsat Sport. Zarazem dzień później, 29 września o godz. 13 swój mecz Pucharu Polski rozegrają także rezerwy Lecha Poznań - podejmą we Wronkach zespół Puszczy Niepołomice.

CZYTAJ TAKŻE: Trener Maciej Skorża mówi o bardzo złych nastrojach w Lechu Poznań

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje