Reklama

Reklama

Nagła zmiana: Lech zmierzy się z rywalem z Bundesligi. Mecz bez kibiców

Lech Poznań swój ostatni mecz sparingowy przed powrotem PKO Ekstraklasy miał zagrać przeciw pierwszoligowej Miedzi Legnica. Plan sparingów uległ jednak zmianie: w piątek 28 stycznia piłkarze Lecha Poznań zmierzą się w Berlinie z Herthą BSC.

Lech Poznań o zmianie sparingpartnera z Miedzi na Herthę poinformował w komunikacie na stronie klubu i w mediach społecznościowych.

Hertha - Lech Poznań. Rywal z Bundesligi przed powrotem Ekstraklasy

Mecz Hertha - Lech, jak informuje poznański klub, "będzie zamknięty dla kibiców oraz przedstawicieli mediów". W przeciwieństwie do meczów sparingowych rozgrywanych na obozie w Turcji, spotkanie w Berlinie nie będzie transmitowane na żywo przez Lech TV. ""O wyniku poinformujemy za pośrednictwem naszych kont w mediach społecznościowych. Dodajmy, że mecz może zostać odwołany w przypadku ew. obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa" - informuje Lech Poznań.

Reklama

Hertha Berlin już bez Krzysztofa Piątka, znów broniąca się przed spadkiem

Hertha BSC to klub z wielkimi ambicjami, który wciąż - mimo sporych wydatków - nie jest poukładany na tyle, by włączyć się do walki o najwyższe cele w Niemczech. W tym sezonie 1. Bundesligi, w 19 meczach, Hertha zebrała tylko 22 punkty (sześć zwycięstw, cztery remisy i aż dziewięć porażek). Za chyba swój największy sukces w tym sezonie Hertha może uznać grudniowe zwycięstwo 3-2 nad Borussią Dortmund. To osiągnięcie ginie jednak wobec marnego dorobku punktowego i wobec klęsk: 0-4 z Mainz, 0-5 z Bayernem i 0-6 z RB Lipsk.  

Już na początku 2022 roku z zespołu na wypożyczenie do Fiorentiny odszedł Krzysztof Piątek.  

Lech Poznań - sparingi

Lech Pozna w pierwszym sparingu na obozie w Turcji wygrał 4-2 z Banikiem Ostrawa, a gole zdobyli Dani Ramirez, Adriel Ba Loua, Filip Marchwiński i Nika Kwekweskiri. Teraz przed lechitami kolejne trzy mecze kontrolne - we wtorek (18 stycznia) z KF Shkupi, w czwartek (20 stycznia) z Dinamem Batumi, a w sobotę (22 stycznia) z NŠ Mura.

Ostatnim sparingiem przed powrotem PKO Ekstraklasy (6 lutego o godzinie 17.30 w Krakowie z Cracovią) będzie właśnie mecz z Herthą, zamiast z Miedzią Legnica. 

Sparingi Lecha Poznań przed wznowieniem PKO Ekstraklasy

  • 18 stycznia (wtorek), godz. 15 - KF Shkupi (Macedonia Północna)
  • 20 stycznia (czwartek), godz. 15.30 - Dinamo Batumi (Gruzja)
  • 22 stycznia (sobota), godz. 15.30 - NŠ Mura (Słowenia)
  • 28 stycznia (piątek) - Hertha BSC (Niemcy)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL