Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (22 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 3 .Górnik Zabrze (17 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 5 .Pogoń Szczecin (15 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 7 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (14 pkt.)

Mecz Legia - Lech Poznań. Wiceprezes Legii: Lech nie chce grać. Lech: Do Warszawy jedziemy bez lęku

- Od połowy września gramy praktycznie co trzy dni. Plan gier jest bardzo napięty i nie leży w naszym interesie przekładanie jakiegokolwiek spotkania. Dziwię się sugestiom, że jest inaczej. Wolnych terminów po prostu nie ma. Chcemy grać. W sobotę zgodnie z planem wyjeżdżamy do Warszawy na mecz - mówi w rozmowie z Interią rzecznik prasowy Lecha, Maciej Henszel.

Wystarczył jeden post zamieszczony na Twitterze, by w przestrzeni wirtualnej swoim życiem zaczęła żyć plotka, że Lech próbuje storpedować niedzielny mecz z Legią przy Łazienkowskiej. Autorem wpisu, który okazał się zarzewiem "afery", był członek zarządu stołecznego klubu - Jarosław Jankowski.

Reklama

"Czytając irracjonalne wypowiedzi K. Pawlaczyka (oficjalnie szef sztabu medycznego Lecha Poznań) odnoszę wrażenie, że jedynym ich celem jest doprowadzenie do tego, żeby mecz w niedzielę po prostu się nie odbył" - to pełna treść tweeta Jankowskiego.

Działacz odnosił się w ten sposób do wywiadu, jakiego Krzysztof Pawlaczyk - członek komisji medycznej PZPN - udzielił serwisowi sport.pl. Komentował w nim sytuację z meczu poprzedniej kolejki, w którym dwaj zawodnicy warszawskiego zespołu, Igor Lewczuk i Tomasz Pekhart, wzięli udział mimo objawów mogących sugerować zakażenie koronawirusem. Szefowie mistrza Polski próbowali później bagatelizować incydent. 

"Nie widzę w wyjaśnieniach Legii nic logicznego. One są bardzo niejasne i niezgodne z fizjologią. Z mojego punktu widzenia to kpina. Na takich krętactwach polska piłka daleko nie zajedzie i obawiam się, że Legia także" - mówił bez ogródek Pawlaczyk. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje