Reklama

Reklama

Matusz Putnocky zawodnikiem Lecha Poznań

Lech Poznań we wtorek pozyskał nowego bramkarza - Matusza Putnocky’ego, występującego w obecnym sezonie w zespole Ruchu Chorzów. Słowacki piłkarz podpisał trzyletni kontrakt, który będzie obowiązywał od pierwszego lipca.

Choć do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki, ustępujący mistrz Polski już przystąpił do budowy nowej drużyny na kolejny sezon. Pierwszym ruchem transferowym jest pozyskanie słowackiego golkipera, bowiem dotychczasowy numer dwa poznańskiej bramki Krzysztof Kotorowski zakończy wkrótce karierę.

Putnocky w styczniu ubiegłego roku został pozyskany przez Ruch z MFK Rużomberok. Wcześniej występował m.in. w MFK Koszyce, Slovanie Bratysława i FC Nitra. Ma też za sobą grę w europejskich pucharach.

"Na najwyższym poziomie Matusz zagrał blisko 300 meczów. Szukaliśmy doświadczonego zawodnika, który jeśli nawet rozpocznie rywalizację w roli drugiego bramkarza, to w każdej chwili będzie mógł stanąć między słupkami. Potrzebowaliśmy piłkarza, który nie będzie tylko uzupełnieniem, ale silnym konkurentem dla Jasmina Buricia" - powiedział wiceprezes "Kolejorza" Piotr Rutkowski cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Reklama

Lech obecnie zajmuje siódme miejsce w tabeli i stracił szansę na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów w kolejnym sezonie.

Zobacz sytuację w grupie mistrzowskiej

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL