Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (56 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (50 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (46 pkt.)
  • 4 .Piast Gliwice (38 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (38 pkt.)
  • 6 .Lechia Gdańsk (38 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (38 pkt.)
  • 8 .Warta Poznań (36 pkt.)

Mariusz Rumak: Zawiedliśmy na całej linii zaczynając ode mnie

Po kompromitującej porażce w Szczecinie trener Lecha Poznań Mariusz Rumak został zaproszony na spotkanie z szefami klubu. - Zawiedliśmy na całej linii zaczynając ode mnie. Musimy w sobotę przemówić na boisku - mówił dzisiaj trener Lecha.

Lech przegrał w Szczecinie 1-5, a wszystkie bramki dla Pogoni strzelił jeden zawodnik - Marcin Robak. - Jak już straciliśmy tę piątą bramkę, to pomyślałem, że tego dnia spotkał nas cały możliwy pech.  Mam nadzieję, że w tych pozostałych 14 meczach nie zdarzy się nic złego - twierdzi Mariusz Rumak. - Zobaczymy jeszcze raz to spotkanie, na pewno padnie kilka cierpkich słów, bo musi paść. Pokażę, co było źle. Na pewno nie jesteśmy źle przygotowani do rundy, bo w drugiej połowie zespół potrafił przyspieszyć. Zawiodły jednak przygotowania do tego konkretnego meczu. Nasza odprawa tak naprawdę skupiała się na dwóch osobach: Robaku i Akahoshim, im poświęciliśmy dużo czasu. Jedno to wiedzieć o czymś, a drugie - wykonać zadanie. To nie jest tak, że Hubert popełnił wszystkie błędy. One zaczynały się w formacji ofensywnej, a kończyły na ostatnim obrońcy i bramkarzu. Wtedy są najbardziej widoczne. Zawiedliśmy wszyscy, zaczynając ode mnie i w sobotę musimy przemówić na boisku - dodaje.

Reklama

Przed rozmową z piłkarzami Rumak musiał jednak tłumaczyć się z fatalnej postawy zespołu szefom klubu.  A także z pewnych decyzji taktycznych, które miały wpływ na postawę "Kolejorza". Napastnikiem po raz drugi z rzędu był w wyjściowym składzie Kasper Hamalainen, choć zdecydowanie lepiej idzie mu w roli ofensywnego pomocnika. - Podjąłem taką decyzję na podstawie gier kontrolnych. Tymczasem nasza gra w ataku w pierwszej połowie meczu ze Śląskiem wyglądała tak sobie, a jak wszedł Teodorczyk było lepiej. Podobnie w Szczecinie - pojawił się Kownacki i było lepiej. Trzeba weryfikować pewne założenia, nie ma ludzi nieomylnych. Czy to byłby Robak, Teodorczyk czy Kownacki, potrzebuję napastnika, bo jednak Kasper inaczej wygląda jak gra pod takim piłkarzem - analizuje Rumak.

Tuż przed sezonem prezes Lecha Karol Klimczak powiedział, że Lech ma prawdopodobnie najsilniejszy skład w Polsce. Rumak czuł się zakłopotany, gdy miał powiedzieć, czy się z tym zgadza. - Nie chciałbym polemizować z tym stwierdzeniem, ale "prawdopodobnie" jest fajnym słowem, bo można to później zweryfikować - przyznaje. Lech zagrał w Szczecinie bardzo wysoko - po stracie piłki na połowie Pogoni nadziewał się na kontrataki, po których zresztą padały bramki. Z atakowania pressingiem trener wicemistrza Polski nie zamierza jednak rezygnować. - Nie będzie weryfikacji taktyki. Przy takiej grze trzeba wiedzieć, co zrobić by nas nie skontrowano. Dziś takie zajęcia mieliśmy. Nie spodziewam się, by w sobotę Piast Gliwice chciał grać wysoko i nas zdominować. Musimy poprawić te elementy, które w Szczecinie kompletnie zawiodły.

Szkoleniowiec z Poznania na pewno nie będzie pierwszym zwolnionym trenerem w tym roku, choć na niego wskazywał w "Przeglądzie Sportowym" prezes Legii Bogusław Leśnodorski.  W niedzielę pracę w Śląsku Wrocław stracił Stanislav Levy. Rumak nie czuje satysfakcji z tego, że Leśnodorski nie miał racji. - Żadnej satysfakcji z porażki innych, a zwolnienie trenera to porażka. Żal mi trenera Levy’ego, bo to bardzo sympatyczny człowiek. Życzę mu powodzenia - zakończył Mariusz Rumak.

Zobacz terminarz T-Mobile Ekstraklasy

Andrzej Grupa

Dowiedz się więcej na temat: Mariusz Rumak | Lech Poznań | Ekstraklasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje