Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Marcin Kamiński: Jesteśmy w lepszej sytuacji

Sobotni mecz Legii Warszawa z Lechem Poznań będzie miał kluczowe znaczenie w walce o tytuł mistrza kraju. W opinii obrońcy "Kolejorza" Marcina Kamińskiego Lech jest przed nim w lepszej sytuacji, a zwycięzca tego spotkania może uzyskać przewagę mentalną.

Gospodarz sobotniego spotkania ma dwa punkty przewagi nad Lechem, który w przypadku wygranej wyprzedzi Legię na trzy kolejki przed końcem sezonu. - Cały czas goniliśmy tę Legię, której założyli już koronę mistrza przed wiosną. Nikt nie zakładał, że Lech będzie walczył o mistrzostwo. Słyszeliśmy o tym, że jesteśmy słabi, ale pokazaliśmy, że potrafimy. Dobrze czujemy się, gdy gonimy przeciwka, dlatego to my przed tym meczem jesteśmy w lepszej sytuacji - powiedział w środę po otwartym dla mediów treningu Kamiński.

Jego zdaniem przed sobotnim meczem w trudniejszej sytuacji jest drużyna rywali. - Na nich zwrócone są oczy całej Polski. Mieli zostać mistrzem, grają przed własną publicznością, dlatego będą czuć większą presję. To jednak bardzo ważne spotkanie dla obu zespołów, które uciekły całej lidze. Drużyna, która wygra pewnie poniesiona energią zostanie mistrzem i już się nie potknie - uważa piłkarz.

Reklama

Lech Poznań w obecnym sezonie aż w szesnastu spotkaniach nie stracił bramki. Wiele z nich wygrał 1-0. W rundzie wiosennej tylko stracił tylko cztery gole. - Cieszy nas to, że nie tracimy wielu bramek, chociaż mogłoby być ich jeszcze mniej. Jeśli nie będziemy tracić bramek, to być może nadal będziemy wygrywać 1:0. Ofensywna siła Legii jest jednak duża, nawet bez Ljuboi - ocenił obrońca wicelidera rozgrywek.

W spotkaniu rundy jesiennej wygrała Legia Warszawa, która pokonała na wyjeździe Lecha Poznań 3-1. - Pamiętamy to spotkanie, ale nie wracamy do niego. Oczywiście jest chęć odgryzienia się, ale skupiamy się na tym meczu, który przed nami - powiedział Kamiński.

Mecz Legii Warszawa z Lechem Poznań w sobotę o 13.30.

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z tego wydarzenia

Relację na żywo możesz śledzić także na urządzeniach mobilnych

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę T-Mobile Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje