Reklama

Reklama

Maciej Skorża przemówił: Niestety, muszę wysiąść na tym przystanku

Lech Poznań opublikował w swoich mediach społecznościowych film, w którym Maciej Skorża dziękuje kibicom, pracownikom klubu i piłkarzom za cały sezon. - Niestety, muszę wysiąść na tym przystanku, ale lokomotywa będzie pędziła dalej - powiedział były już szkoleniowiec mistrza Polski.

To była piłkarska informacja dnia w poniedziałek - Lech Poznań nagle ogłosił, że na własną prośbę trener Maciej Skorża zrezygnował z pracy. I to na kilka dni przed startem przygotowań do kolejnego sezonu oraz kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Skorża tłumaczył swoją decyzję ważnymi sprawami osobistymi. Dziś klub z Poznania zamieścił w mediach społecznościowych nagranie z Maciejem Skorżą, który dziękował m.in. prezesom, dyrektorowi sportowemu Tomaszowi Rząsie ("był bardzo dużym wsparciem i z którym wiele decyzji konsultowaliśmy"), kierownikowi drużyny Mariuszowi Skrzypczakowi ("najlepszy kierownik w Ekstraklasie"), ale i kibicom. - Dla was specjalne słowa podziękowania, za to, jaką atmosferę potrafiliście stworzyć, na wyjazdach, ale szczególnie przy Bułgarskiej. Będę to długo pamiętać - powiedział Skorża.

Reklama

Przyznał, że w pamięci zapadła mu mistrzowska feta, którą lechici celebrowali po ostatnim spotkaniu z Zagłębiem Lubin. - Jak wspominam tę waszą radość podczas fety, to osładza to wszystkie zakręty sezonu. I dopiero ona uzmysłowiła mi, jak bardzo ważny był ten sezon i jak wszyscy w Wielkopolsce czekali na to mistrzostwo na stulecie - mówił Skorża. Piłkarzy nazwał głównymi aktorami: - Jesteście wykonawcami tej całej naszej radości. Chłopaki, słowa uznania za waszą pracę, jak potrafiliście reagować w tym sezonie. Trzymam za was kciuki w kolejnym, niech będzie równie radosny - mówił Skorża.

- Wierzę, że ten sezon przed wami będzie równie owocny i trzymam kciuki, byście w Europie i Ekstraklasie znaleźli się na tych miejscach, na których Lech powinien być. Dziękuję za ten sezon - zakończył Maciej Skorża.

Lech szuka następcy Macieja Skorży

Od wtorku Lech szuka nowego szkoleniowca - jest praktycznie przesądzone, że będzie to trener zagraniczny. Lech rozpoczął nawet rozmowy z Holendrem Johnem van den Bromem, ale to tylko jedna z kilku możliwości. Przygotowania piłkarze rozpoczną z Rafałem Janasem, który był asystentem Skorży. W sobotę i niedzielę na stadionie w Poznaniu odbędą się badania medyczne lechitów, a w poniedziałek ruszą już treningi.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL