Reklama

Reklama

Maciej Gostomski na testach w Glasgow Rangers

Lech Poznań poinformował, że Maciej Gostomski wyjechał na testy sportowe do Szkocji. Jeśli się powiodą, to jego nowym pracodawcą zostanie słynne Glasgow Rangers.

Bramkarz będzie sprawdzany przez sztab utytułowanego szkockiego klubu do środy. - Maciej poprosił nas o zgodę na udział w testach, bo chciałby spróbować swoich sił poza granicami Polski - mówi na oficjalnej stronie klubu wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski. - W Poznaniu czeka na niego oferta przedłużenia umowy. Jeśli nie powiedzie mu się w stolicy Szkocji, możemy porozmawiać o jego przyszłości w Lechu - dodaje.

Jeszcze w niedzielę Gostomski usiadł na ławce rezerwowych w spotkaniu z Zagłębiem Lubin. Po raz ostatni w barwach "Kolejorza" zagrał na początku października w przegranym 2-5 spotkaniu z Cracovią. Po słabym występie zrobiono z niego kozła ofiarnego, a trener Maciej Skorża zesłał piłkarza do drużyny rezerw.

Reklama

Sfrustrowany Gostomski przebąkiwał, że chce odejść. Gdy do klubu przyszedł nowy trener Jan Urban, od razu dokooptował zawodnika do pierwszego składu. Gostomski jednak przegrywa rywalizację z Jasminem Buriciem i jest tylko rezerwowym.

Nic więc dziwnego, że chce odejść. Jeśli tylko przejdzie testy w utytułowanym szkockim klubie, powinien opuścić Poznań.

27-latek piłkarzem "Kolejorza" jest od czerwca 2013 roku. W tym czasie zagrał w 53 spotkaniach. W poprzednim sezonie wystąpił w 21 spotkaniach ligowych i mocno przyczynił się do zdobycia przez Lecha mistrzostwa Polski. Poza tym świętował z "Kolejorzem" zdobycie Superpucharu Polski.

Glasgow Rangers gra obecnie na zapleczu Scotish Premier League. Jest jednak liderem i najprawdopodobniej awansuje do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama