Reklama

Reklama

Łukasz Teodorczyk po hat-tricku: Żal mi trenera Stokowca

Łukasz Teodorczyk zadedykował pierwszego hat-tricka w ekstraklasie swojej dziewczynie. Napastnik "Kolejorza" traci do prowadzącego w klasyfikacji snajperów Marcina Robaka już tylko jednego gola.

- Nasze założenia były takie, żeby w pierwszych dziesięciu minutach stłamsić Jagiellonię. W których minutach padły trzy pierwsze bramki? 7., 14., 24. Czyli dobrze zaczęliśmy, tak jak trener zakładał - mówił Teodorczyk. - Szkoda mi tylko trenera Stokowca. To on dał mi szansę zaistnienia w ekstraklasie w Polonii, bardzo go szanuję. Przed meczem nie było dane nam się spotkać, a po meczu chyba szybko poszedł do szatni, zresztą mu się nie dziwię.

Teodorczyk podkreśla, że Lech zagrał dobre spotkanie już przed tygodniem w Warszawie. - Wtedy zabrakło nam skuteczności. Wyciągnęliśmy wnioski i dziś możemy się cieszyć. Ten wysoki pressing ćwiczyliśmy już dużo wcześniej. Tam gdzie tracimy piłkę, chcemy ją odzyskać, by mieć jak najbliżej do bramki. Wyszliśmy wysoko, graliśmy świetnie bokami, bo wiemy, że to są nasze atuty. Potwierdziliśmy je, a Jagiellonia nic nie mogła zrobić - mówi Teodorczyk, do którego po ostatnim gwizdku sędziego Jakubika podszedł stoper Jagiellonii Ugo Ukah. - Tak to już jest, że to przeważnie obaj stoperzy odpowiadają za pilnowanie dziewiątki u rywali. Ukah powiedział mi, że dzisiaj byłem lepszy.

Reklama

Reprezentant Polski swojego pierwszego hat-tricka w ekstraklasie zadedykował dziewczynie, która właśnie go odwiedziła. - Przy trzeciej bramce stałem już za daleko, aby wysłać jej buziaczka czy serduszko. Hat-tricka miałem tylko w sparingu, ale to nie to samo. Na pewno powalczę o tytuł króla strzelców, Marcin Robak nie może spać spokojnie - mówi zawodnik Lecha.

Po tej kolejce wiadomo już, że Lech Poznań zakończy rundę zasadniczą na drugiej pozycji. To też oznacza, że w ostatniej kolejce, czyli 1 czerwca, spotka się w Warszawie z Legią. - Czyli w Dzień Dziecka - śmieje się Teodorczyk. - Na pewno będziemy walczyli o mistrzostwo Polski do samego końca, a z taką grą jak dzisiaj możemy w to wierzyć - dodaje.

Andrzej Grupa

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę T-Mobile Ekstraklasy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy