Reklama

Reklama

Liga Europejska: problemy Lecha Poznań przed wylotem do Florencji

Nie dość, że wylot piłkarzy Lecha Poznań do Włoch na mecz z Fiorentiną w Lidze Europejskiej opóźni się o kilka godzin, to jeszcze w stolicy Wielkopolski zostanie kilku podstawowych zawodników mistrza Polski.

Piłkarze Lecha mieli polecieć do Florencji czarterem o godz. 10.30 z poznańskiej Ławicy. Z powodu kłopotów technicznych samolotu lot został jednak opóźniony - prawdopodobnie o ok. cztery godziny.

Trener Jan Urban jednak nie rozpacza: - Coś po prostu musimy zmienić. Chłopaki pojechali do domów, bo to jednak więcej niż godzina przerwy. Jeżeli teraz wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zorganizujemy obiad w klubie, polecimy do Florencji, tam hotel, trening i tyle. A jeśli lecielibyśmy tak jak to było uzgodnione, to obiad jedlibyśmy w hotelu na miejscu - tłumaczy szkoleniowiec Lecha.

Reklama

We Florencji Lech zagra dość mocno osłabiony. W meczowej kadrze brakuje m.in. Karola Linetty’ego, Szymona Pawłowskiego, Paulusa Arajuuriego i Marcina Robaka. Absencja tego ostatniego oznacza, że Lech znów wystąpi bez klasycznego napastnika.

- Marcin chce zobaczyć, co się dzieje z jego kostką, chce skonsultować to w jeszcze innym miejscu, do czego ma prawo. Wciąż ma ją spuchniętą, trenuje z bólem. Podobne problemy ma Szymek Pawłowski i jego wyjazd nie ma sensu, bardziej przyda się w niedzielę przeciwko Legii - twierdzi Urban.

Z kolei Arajuuri jest chory, a Linetty pauzuje za czerwoną kartkę, którą zobaczył w Bazylei. Zastąpi go Abdul Aziz Tetteh lub Dariusz Dudka, a miejsce Arajuurigo zajmie zapewne Tamas Kadar, choć także tutaj Urban może umieścić Dudkę. - Niezależenie, kto gra na tej pozycji, to podczas treningów ćwiczymy konkretne schematy, więc każdy powinien umieć się znaleźć. Nazwisk piłkarzy, którzy wystąpią w tym meczu, oczywiście nie podam - zaznaczył Urban.

Mecz lidera Serie A Fiorentiny z ostatnim w polskiej Ekstraklasie Lechem Poznań odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 na stadionie Artemio Franchi.

Autor: Andrzej Grupa

Kadra Lecha na mecz we Florencji:

Bramkarze: Jasmin Burić, Maciej Gostomski.

Obrońcy: Kebba Ceesay, Barry Douglas, Tamas Kadar, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora.

Pomocnicy: Dariusz Dudka, Dariusz Formella, Maciej Gajos, Kasper Hamalainen, David Holman, Darko Jevtić, Gergo Lovrencsics, Abdul Aziz Tetteh, Łukasz Trałka.

Napastnicy: Dawid Kownacki, Denis Thomalla.

Liga Europejska - grupa I: sprawdź wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL