Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Lech zagra z Lechią bez Kaspera Hamalainena?

Czy w piątkowym spotkaniu z Lechią Gdańsk zawodnicy Lecha Poznań będą musieli sobie radzić bez reżysera gry Kaspera Hamalainena? Jest to bardzo prawdopodobne.

Reprezentant Finlandii doznał kontuzji w pierwszej połowie poniedziałkowego meczu z Pogonią Szczecin. Już w przerwie czuł ból, zagryzł jednak zęby i wyszedł na drugą połowę. Po godzinie trener Mariusz Rumak zmienił go jednak na Karola Linettego, który z kolei przed tym spotkaniem chorował.

Hamalainen w ostatnich dniach nie trenował - pracował tylko z fizjoterapeutami. Mimo to trener Rumak twierdzi: - Jego występ jest możliwy, bo proces dochodzenia do zdrowia postępuje bardzo szybko. Decyzja zostanie jednak podjęta dopiero jutro, w godzinach popołudniowych - mówi. Mecz z Lechią rozpocznie się w Poznaniu o godz. 20.45.

Reklama

Hamalainen świetnie rozpoczął przygodę z polską ligą: w Chorzowie zdobył gola i miał udział przy dwóch kolejnych. W następnych meczach Lecha już tak nie błyszczał, ale w "Kolejorzu" jest to gracz trudny do zastąpienia. Ma sporo atutów: przyspiesza akcje, dobrze główkuje, a kilka sezonów spędzonych w lidze szwedzkiej nauczyło go męskiej walki. - To piłkarz bardzo przydatny, ale mam go kim zastąpić. Na ławce czeka kilku zdolnych zawodników, którzy są chętni do gry - mówi trener Rumak.

Możliwe, że miejsce Hamalainena zajmie właśnie 18-letni Linetty, który jest już w pełni sił. - W Szczecinie czułem, że nie jestem jeszcze gotowy na pełne 90 minut. Trener też to widział. To on zadecyduje, kto w piątek zagra - mówi młody pomocnik, który ostatnio często rozpoczynał spotkania jako skrzydłowy.

- Taką rolę przydzielał trener: miałem być bocznym pomocnikiem, ale zbiegać do środka i tam pomagać. Dla mnie pozycja nie jest ważna, chciałbym po prostu grać. Jak wychodzę na boisko, to już się cieszę - przyznaje Linetty, który w Lechu wciąż nosi piłki, mimo że niedawno drużynę wzmocnił młodszy od niego o pół roku Dariusz Formella. - Bo są dwa worki, jeden nosi Darek, a drugi ja - śmieje się lechita.

Najbardziej prawdopodobny jest więc wariant, że tym razem na ławce mecz rozpocznie Hamalainen, a jego miejsce zajmie Linetty. Na bokach zaś będą grać Aleksandar Tonew i Gergo Lovrencics. Obaj są w wysokiej formie, co szczególnie w przypadku Węgra jest miłą niespodzianką. - Wydaje mi się, że jest zdeterminowany w każdym meczu. Nie daję gwarancji, że zagra, choć jest w dobrej dyspozycji. Chętny do gry jest też Mateusz Możdżeń, nie wykluczam więc zmian - mówi Rumak.

Rolę defensywnych pomocników znów pewnie będą pełnić Łukasz Trałka i Rafał Murawski. Ten drugi jest jednak w słabszej formie, w Szczecinie został zmieniony na weterana Ivana Djurdjevicia. - Nie zmieniałem najsłabszego zawodnika na boisku, ale reagowałem na wydarzenia, które mogą mieć miejsce. Uznałem, że Pogoń zagra bardziej bezpośrednio, Edi czy ktoś inny będzie wrzucał piłki w pole karne. Stąd wprowadzenie zawodnika doświadczonego, dobrze grającego głową, choć może mniej mobilnego. Za to trzymającego pozycję. A Rafał? To kapitan, ważna postać w zespole - ucina Rumak.

Szansy gry w ostatnim meczu nie dostał za to Bartosz Ślusarski, wicelider klasyfikacji strzelców. Zagrał za to Łukasz Teodorczyk, który wzmocnił drużynę tuż przed startem rundy. - To był mój największy dylemat przed meczem w Szczecinie. Widziałem, w jakiej formie jest Bartek, a Łukasza przez reprezentację z nami nie było. Bartek wyglądał bardzo dobrze i stąd się wzięły moje wątpliwości. Pierwsza zmiana była wymuszona, druga wynikała z przebiegu meczu, a trzecią mieli zrobić Możdżeń lub Ślusarski. Wszedł Mateusz, a gdybym miał czwartą, to zagrałby i Bartek. Nie wiem, czy nie popełniłem błędu, ale rywalizacja między napastnikami jest ciągła, są blisko siebie - opowiada Rumak.

Andrzej Grupa

Ekstraklasa - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Lech - Lechia! INTERIA.PL zaprasza na relację na żywo! Początek w piątek o godz. 20.45

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje