Reklama

Reklama

Lech - Zagłębie 2-0. Jan Urban: Zasłużenie wygraliśmy

- Dość szybko strzelona bramka ułatwiła nam zadanie, ogólnie wydaje mi się, że mieliśmy więcej sytuacji, by wygrać. I chyba zasłużenie wygraliśmy - powiedział Jan Urban, trener Lecha Poznań po zwycięstwie z Zagłębiem Lubin 2-0.

Jan Urban, trener Lecha:

- Przypominam sobie sytuację sam na sam Piątka po naszym błędzie i strzał głową Papadopulosa - to chyba wszystko, jeśli chodzi o okazje Zagłębia. My poza bramkami mieliśmy jeszcze dwie, trzy sytuacje by wynik był wyższy.

- To, co rzuciło mi się w oczy, to że nie zdołaliśmy się zregenerować po meczu z Basel. Boisko było grząskie, ciężko było po nim biegać. Nie mieliśmy tylu zawodników do rotacji, by wszyscy mogli odpocząć.

- Wiem, że dziś wsadziłem trochę na minę Barry'ego Douglasa, to nie jego pozycja, ale chciałem dać odpocząć tym, którzy mogą grać na bokach, a są zmęczeni.

Reklama

- Kędziora grał bardziej z przodu w końcówce, bo złapał kontuzję i nie chciałem, aby przeszkadzał z tyłu. Dlatego Dawid Kownacki grał w obronie. Mam nadzieję, że to nic poważnego i za tydzień będzie mógł nam pomóc.

Piotr Stokowiec, trener Zagłębia:

- Myślę, że to spotkanie zaczęło się zbyt bojaźliwie i w niefrasobliwy dla nas sposób. Przypadkowa bramka, którą straciliśmy, ustawiła mecz i spowodowała, że Lech mógł sobie pozwolić na grę z kontry. Nie robię z tego wyniku tragedii, uważam, że jest postęp w naszej grze. Nie wstydzę się tego wyniku i gry zespołu.

- W drugiej połowie to było Zagłębie Lubin, które walczy, podnosi rękawicę i chce grać w piłkę. Gratulacje dla Lecha, który momentami pokazał, że potrafi grać w piłkę, a przeciwko nam grał w sposób wyrafinowany. Mieliśmy kilka doskonałych sytuacji. Pierwszym kluczowym momentem była pierwsza bramka dla Lecha. Drugim - powinna być czerwona kartka dla Tetteha, bo Tosik musi teraz jechać na zszywanie wargi, a sam sobie tego nie zrobił. Możliwe, że błędy przytrafiają się wszystkim, także sędziemu. Niewesoła jest także sytuacja z Todorovskim, czekamy na informację ze szpitala.

- Pokazaliśmy dzisiaj, że Zagłębie nie zabija futbolu, chce się rozwijać. Liczę, że w tym sezonie jeszcze się z Lechem spotkamy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL