Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (10 pkt.)

Lech zaczyna przypominać pewien klub. Nigdy nie chciał do tego dopuścić

- Dochodzimy do bardzo newralgicznego punktu, jakim jest nieformalna relacja współczesnego Lecha Poznań z dawną Amiką Wronki. Do mistrzostwa Polski się dąży, czyli robi się wszystko, co w danej mocy. Lech tego nie robi. Robi niewiele. To upodabnia go do Amiki - mówi Radosław Nawrot w podcaście poznańskich dziennikarzy Sport.Interia.pl, "Lech na właściwym torze".

Lech Poznań tylko zremisował 0-0 z beniaminkiem PKO Ekstraklasy Radomiakiem Radom na inaugurację sezonu. To kolejne - po zwłoce z transferami do klubu - rozczarowanie, jakie spotkało kibiców Lecha Poznań. Czy to przekona władze klubu do głębszych wzmocnień kadry? - To pytanie o to, jak głęboko widzą potrzebę wygrywania, a przez wygrywanie rozumiem zdobycie mistrzostwa Polski, a nie tylko miejsce w czołówce i miejsce w europejskich pucharach. Chodzi o to, by mieć szerszą kadrę i wygrywać tak, jak robi to Legia Warszawa, która wystawiła eksperymentalny skład, a i tak wygrała - mówi Radosław Nawrot. 

Lech na właściwym torze - odcinek 17

Reklama

- Dochodzimy do bardzo newralgicznego punktu, jakim jest nieformalna relacja współczesnego Lecha Poznań z dawną Amiką Wronki. Podkreślam: nieformalna, nie chodzi mi o sprawy związane z licencją. Nie jest przypadkiem, że Amica czy Groclin nie były mistrzami Polski, choć mogły być. Jest taki czasownik w języku polskim: "dążyć". Do mistrzostwa Polski się dąży, czyli robi się wszystko, co w danej mocy. Lech tego nie robi. Robi niewiele. To upodabnia go do Amiki - dodaje dziennikarz Sport.Interia.pl. - Młodszym kibicom warto przypomnieć, że Amica Wronki raz czy dwa razy mogła mistrzostwo Polski zdobyć, ale tego dążenia, tej determinacji jej zabrakło. To ironia losu, że mówimy o sportowej Amice w kontekście sytuacji Lecha, bo przecież władze klubu od początku od tego starego brandu, w sensie sportowym, chciały się odcinać - przekonuje Bartosz Nosal. 

Zapraszamy do wysłuchania najnowszego odcinka "Lech na właściwym torze" - podcastu poznańskich dziennikarzy Sport.Interia.pl.

Posłuchaj o Lechu na Soundcloudzie!

Znajdziesz nas także na Spotify!

Jesteśmy też na Apple Podcasts! Kliknij! 

Odwiedź nas też na Google Podcasty!

Nie przegap nas także na Breakerze!

BN

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje