Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (24 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Cracovia (16 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (15 pkt.)
  • 8 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)

Lech Poznań zaskoczył dwójką napastników. Efekt? Zero goli.

- Czujemy niedosyt, bo wydaje mi się, że byliśmy o jedną bramkę lepsi od Śląska. Czas pokaże, czy we Wrocławiu będzie trudno o punkty czy łatwo, dowiemy się tego w niedalekiej przyszłości – mówił trener Lecha Poznań Jan Urban.

Lech zremisował we Wrocławiu ze Śląskiem 0-0 w pierwszym spotkaniu Lotto Ekstraklasy. Poznaniacy byli rozczarowani tym wynikiem, bo efektowna wygrana z Legią w spotkaniu o Superpuchar (4-1), dawała im spore nadzieje na sukces także we Wrocławiu. Tymczasem nie wykorzystali żadnej z czterech bardzo dobrych sytuacji.

- Pierwsza kolejka to zawsze wielka niewiadoma dla każdej drużyny. W okresie przygotowawczym próbuje się różnych wariantów i ustawień, my zdecydowaliśmy się grą dwójką napastników i już w 2. minucie Marcin Robak był w znakomitej sytuacji. Właśnie w pierwszej połowie zasłużyliśmy na bramkę, druga była już bardziej wyrównana, ale przez większość czasu mecz kontrolowaliśmy. Uważam, że zagraliśmy nieźle i możemy żałować, że zabrakło bramki, bo sytuacje do tego były naprawdę dobre - komentował spotkanie Jan Urban.

Reklama

Zaskoczeniem w składzie jego drużyny było to, że nie wystąpił żaden z nowych piłkarzy, bo trudno takim nazwać wracającego z wypożyczenia Dariusza Formellę. Na ławce usiedli m.in. Lasse Nielsen (gol w Superpucharze) i Radosław Majewski (udział przy dwóch golach w Warszawie), zaś Maciej Makuszewski i Matusz Putnocky są kontuzjowani.

- Wydaje mi się, że potrzebują czasu, by poznać naszą ekstraklasę, nie musimy ich od razu rzucać na głęboką wodę. To, że Lasse zagrał w pierwszym spotkaniu o Superpuchar wcale nie oznacza, że musi też w kolejnym. Radek? Będzie miał swoją szansę, spokojnie. Przyszedł z ligi greckiej, gdzie gra się bardzo technicznie i nie ma tylu kontaktów z przeciwnikiem. Widziałem w wielu momentach, że potrzebuje jeszcze trochę czasu, stąd taka decyzja - tłumaczył Urban.

Zaskoczeniem było to, że Lech zdecydował się na grę dwójką napastników od początku meczu, a nie praktykował tego od kilku dobrych lat. Urban tłumaczył to kontuzjami podstawowych pomocników i dobrą formę na treningach Nickiego Bille oraz Marcina Robaka. Obaj mieli po dwie świetne sytuacje. - W grze ofensywnej Marcin był bardziej cofnięty niż Nicki, a w grze defensywnej obaj musieli pomagać i utrudniać Śląskowi wyprowadzenie piłek - opowiadał Urban.

Trener Lecha był zaskoczony, że w składzie Śląska zabrakło Kamila Bilińskiego, a jego rolę przejął ofensywny pomocnik Morioka.

- Dało nam do myślenia, jak zobaczyliśmy skład Śląska, musieliśmy zwrócić uwagę na te momenty, gdy nie posiadaliśmy piłki. Wtedy boczni pomocnicy dostali zadanie zawężania gry, a jeden z napastników musiał pomagać w środkowej strefie, by tam Śląsk nas nie zdominował. Gdyby tak się stało, to utrudniliby nam grę, a przede wszystkim - podania do napastników. To, że się gra dwójką z przodu to jedno, a drugie - oni muszą jeszcze dochodzić do piłki, by móc strzelać. Dziś jeden i drugi mieli okazje, nie wyszło, ale mam nadzieję, że w kolejnym spotkaniu będzie pod tym względem lepiej. Co nie znaczy, że znowu zagramy dwójką napastników - komentował Urban.

Jego zdaniem roszady taktyczne Śląska w przerwie spowodowały, że mecz zakończył się remisem. - Zrobili korekty by nie grać tak jak w pierwszej połowie, bo wtedy kwestią czasu było, jak strzelimy bramkę - zakończył trener Lecha.

Andrzej Grupa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje