Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Lech Poznań z ofertą dla Polonii z Londynu

Mistrz Polski Lech Poznań marketingowo jest aktywny i nie zapomina o coraz liczniejszej Polonii w Londynie. Z myślą o niej otwiera szkółkę piłkarską w stolicy Anglii.


Lech Poznań w najbliższych dniach otworzy szkółkę piłkarską w Londynie. Oferta będzie skierowana głównie do dzieci polskich rodzin na stałe mieszkających w stolicy Wielkiej Brytanii. To pierwszy tego typu projekt polskiego klubu za granicą.

Pierwsze zajęcia w Lech Poznań Football Academy zaplanowano na początek listopada, a szkolenie będzie prowadzone nawet już dla czterolatków.

"Londyńska Polonia jest wciąż mocno związana z naszym krajem. +Przeniesienia+ Lecha ze stolicy Wielkopolski do Londynu daje naszym sympatykom okazję, by poczuć się bliżej ojczyzny. Lech ma opinię klubu stawiającego na wychowanków i szkolenie młodzieży. To duży argument dla rodzica, by skorzystać z naszej oferty" - powiedział Radosław Soperczak z Lech Poznań Football Academy, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Reklama

Jak dodał, zajęcia w akademii to nie tylko piłka nożna, ale przede wszystkim wychowanie i integracja polskiego środowiska.

"Treningi prowadzone są w języku polskim i nim są zobowiązane posługiwać się uczestnicy zajęć. Tego oczekują od nas rodzice, którzy wciąż utożsamiają się z Polską i chcą, by ich dzieci, często urodzone już w Anglii, mówiły po polsku" - wyjaśnił Soperczak.

Nie wyklucza jednak, że w najbliższej przyszłości klub otworzy się również na dzieci anglojęzyczne, które nie mają żadnych związków z Polską.

"Wierzymy, że wraz z popularyzacją marki Lecha w Europie będziemy zachęcać do naszych zajęć, naszych rozwiązań treningowych i organizacyjnych nie tylko ludzi związanych z Polską. Dlatego drugim etapem rozwoju LPFA Londyn jest skierowanie oferty do osób mówiących po angielsku" - zaznaczył Soperczak.

Powstała w 2014 roku LPFA to sieć ponad 40 szkółek piłkarskich zlokalizowanych w Wielkopolsce, ale także poza granicami regionu. W treningach biorą udział dzieci w wieku od czterech do 12 lat i cały projekt stanowi fundament piramidy szkolenia poznańskiego klubu.

Reklama

Reklama

Reklama