Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (4 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (4 pkt.)
  • 3 .Lech Poznań (4 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (4 pkt.)
  • 5 .Radomiak (4 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (4 pkt.)
  • 7 .Piast Gliwice (3 pkt.)
  • 8 .Zagłębie Lubin (3 pkt.)

Lech Poznań z nowym trenerem w sztabie. To spec od rzutów wolnych i rożnych

Maciej Kędziorek dołączył do sztabu szkoleniowego Lecha Poznań, będzie w nim asystentem trenera Macieja Skorży. W ten sposób sztab szkoleniowy Lecha Poznań na kolejny sezon, po dużych zmianach personalnych, został skompletowany.

Maciej Kędziorek jeszcze w minionym tygodniu brał udział z Arką Gdynia w barażach o ekstraklasę. Wcześniej nowymi trenerami w sztabie Lecha Poznań zostali: trener przygotowania motorycznego Antonin Čepek, odpowiadający za pracę z bramkarzami Maciej Palczewski oraz Wojciech Makowski, który będzie pełnił funkcję asystenta, a także analityka.

Maciej Kędziorek w Lechu Poznań. Tomasz Rząsa: Sztab szkoleniowy skompletowany

Maciej Kędziorek ma 40 lat. Ostatni rok spędził w Arce Gdynia, z którą jako drugi trener doszedł do finału Pucharu Polski. Wcześniej przez cztery lata był asystentem Marka Papszuna w Rakowie Częstochowa. Przeszedł z tym klubem drogę od II ligi do ekstraklasy. Współpracował również z Maciejem Bartoszkiem w Pelikanie Łowicz. Jako pierwszy trener pracował z klubami z III oraz IV ligi mazowieckiej, m.in. Startem Otwock, PKS Radość czy Wilgą Garwolin. W trakcie mistrzostw Europy do lat 21 rozegranych dwa lata temu we Włoszech był w sztabie reprezentacji Polski Czesława Michniewicza, odpowiadał wówczas za stałe fragmenty gry.

Reklama

- Teraz możemy powiedzieć, że nasz sztab szkoleniowy został ostatecznie skompletowany. Trener Kędziorek, którego serdecznie witam i życzę powodzenia podczas pracy w Lechu, będzie asystentem pierwszego szkoleniowca. Do jego zadań będzie należeć m.in. odpowiadanie za stałe fragmenty gry, bo w tym się specjalizuje - mówi dyrektor sportowy poznańskiego klubu, Tomasz Rząsa.

- Bez wahania przyjąłem propozycję dołączenia do Lecha, bardzo cieszę się na możliwość współpracy z trenerem Maciejem Skorżą. Chciałbym być częścią zespołu, który pomoże Lechowi nawiązać swoją grą do czasów świetności i wspólnie osiągniemy sukcesy - mówi Maciej Kędziorek w komunikacie Lecha Poznań.

- Mam nadzieję, że nie będę stale utożsamiany tylko ze stałymi fragmentami gry, a niestety tak ostatnio jest. Oczywiście była to część mojej pracy, ale nie jedyna - opowiadał wcześniej Maciej Kędziorek w "Przeglądzie Sportowym", gdy przechodził do Arki Gdynia.

- Jeśli chodzi o rzuty rożne to mam około 140 różnych schematów. Przy wolnych jest ich niewiele mniej. Podglądam znane europejskie firmy i staram się tę wiedzę analizować i segregować. Trenerem jest się nie tylko podczas treningów w klubie, czy samych meczów, ale także w domu - to z kolei cytat ze "Sportu", z czasu, gdy Maciej Kędziorek pracował w Rakowie Częstochowa.

BN

Dowiedz się więcej na temat: Maciej Kędziorek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje