Reklama

Reklama

Lech Poznań z nadzorem finansowym, Warta Poznań z infrastrukturalnym

Lech Poznań znalazł się w gronie tych klubów, które otrzymały licencję na nowy sezon, ale z nadzorem finansowym. Poza nim to także: Legia Warszawa, Cracovia, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Piast Gliwice, Lechia Gdańsk i Zagłębie Lubin. Warta Poznań może grać w Grodzisku Wlkp. a jej postępy w modernizacji stadionu w Poznaniu objęte będą nadzorem infrastrukturalnym.

Nadzór finansowy związany jest z epidemią koronawirusa. Objęte nim zostały wszystkie kluby, niezależnie od tego, w jakiej są sytuacji finansowej. A zatem Lech, który zarobił rekordowo dużo na transferach (11 mln euro za samego Jakuba Modera) czy starcie w europejskich pucharach, także będzie nim objęty. Podobnie zresztą było przed poprzednim sezonem.

CZYTAJ TAKŻE: Lech Poznań sportowo zbankrutował

Jak pisze Komisja Licencyjna PZPN: "W związku z przedłużającym się stanem epidemii wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-C0V2, którego skutków ekonomicznych nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie Kluby biorące udział w procesie licencyjnym zostały objęte nadzorem finansowym. Zdaniem Komisji koniecznym jest w najbliższych miesiącach szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej Klubów."

Reklama

Warta Poznań może grać w Grodzisku

Legia Warszawa, Cracovia, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Piast Gliwice, Lechia Gdańsk i Zagłębie Lubin i Lech Poznań objęte są więc nadzorem finansowym, a pozostałe kluby - także nadzorem infrastrukturalnym. Dotyczy to Warty Poznań, która może grać w Grodzisku Wlkp., a modernizuje swój obiekt w Poznaniu. Nadal może to robić i grać na wyjazdowym stadionie.

Licencji na grę w Ekstraklasie nie otrzymała Stal Mielec.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL