Reklama

Reklama

Tabela gr. E "Polskiej" :
  • 1. Szwecja (4 pkt.)
  • 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

Lech Poznań wznowi treningi bez swoich dwóch piłkarzy

Z jednym zaledwie nowym transferem przychodzącym oraz bez dwóch zawodników obecnego składu Lech Poznań rozpocznie w poniedziałek przygotowania do nowego sezonu. Skład, jakim będzie dysponował trener Maciej Skorża, nie odpowiada temu, jaki zamierza mieć w Ekstraklasie.

Lech Poznań rozpoczął okno transferowe od sprzedania Tymoteusza Puchacza do Unionu Berlin. Na Euro 2020 wystąpi jeszcze jako piłkarz Kolejorza, ale już do niego nie wróci. To poważne osłabienie, zwłaszcza że Lech nie znalazł dotąd następcy. Sprowadził jedynie Portugalczyka Joela Pereirę, ale na prawą obronę. Nieoficjalnie wiadomo - jak napisaliśmy - że Lech szykuje transfery, nawet sześciu nowych piłkarzy, ale to nieco potrwa.

Na dodatek w zespole Macieja Skorzy zabraknie dwóch bardzo istotnych zawodników, którzy na pewno nie rozpoczną przygotowań w poniedziałek. Lubomir Šatka będzie wtedy być może wychodził na mecz z Polską w ramach Euro 2020 w St. Petersburgu. Ma szansę znaleźć się w podstawowym składzie słowackiej reprezentacji.

CZYTAJ TAKŻE: Lech Poznań może mieć żelaznego reprezentanta kraju

Reklama

Zabraknie także Niki Kwekweskiriego. On ani jego ojczysta Gruzja na Euro 2020 nie grają, ale piłkarz wystąpił w ostatnich meczach drużyny narodowej. Zagrał zarówno z Rumunią, jak i z Holandią w dwóch meczach towarzyskich Gruzinów. W tej sytuacji dostał urlop, który skończy 21 czerwca i wtedy dołączy do reszty zespołu. 

- Spotkamy się 14 czerwca, zaczniemy od dwóch dni testów i badań. Pierwsze dwa tygodnie spędzimy w Poznaniu. Potem, od 29 czerwca do 9 lipca, będziemy na obozie w Opalenicy - opowiadał szkoleniowiec Lecha Poznań Maciej Skorża. Start ligi zaplanowany jest na 24 lipca.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje