Reklama

Reklama

Lech Poznań wysłał dwie drużyny na kwarantannę

Jeden piłkarz drugoligowej drużyny rezerw Lecha Poznań otrzymał pozytywny wynik badań na koronawirusa - w efekcie klub skierował na kwarantannę dwa zespoły i wnioskuje o przełożenie spotkań w drugiej lidze i CLJ. Na szczęście dla "Kolejorza" ów piłkarz nie wystąpił w ostatnim meczu drugiej ligi ze Zniczem Pruszków.


Piłkarze Lecha II Poznań byli badania w tym tygodniu - jeden wynik okazał się pozytywny. Od razu podjęto więc działania - zespoły rezerw Lecha oraz drużyny juniorów starszych zostały skierowane na kwarantannę. To w sumie kilkadziesiąt osób! Z nimi bowiem trenował w ostatnich dniach zakażony piłkarz.

- To pierwsza taka nasza sytuacja, ale wiemy jak postępować. Najważniejsze jest zdrowie graczy i mamy nadzieję, że po kwarantannie wszyscy przejdą pomyślnie testy na obecność koronawirusa, a później bezpiecznie wrócą co zajęć - mówił kierownik działu organizacji Akademii Lecha Michał Kokotek. "Kolejorz" wystąpił o przełożenie meczów w drugiej lidze z Olimpią Elbląg i Błękitnymi Stargard, a także spotkań w CLJ z Hutnikiem Kraków i Legią Warszawa.

Reklama

Szczęściem w nieszczęściu dla Lecha jest to, że, piłkarz z pozytywnym wynikiem na Covid-19 nie wystąpił w ostatnim ligowym meczu Lecha II ze Zniczem Pruszków. Gdyby tak się stało, obowiązkowa kwarantanna prawdopodobnie nie ominęłaby czterech zawodników pierwszego zespołu Lecha, którzy "zbierali" minuty gry w rezerwach: Mohammada Awwada, Marko Malenicy, Tomasza Dejewskiego i Karlo Muhara. Nie są to podstawowi gracze w ekipie wicemistrza Polski, ale w kontekście najbliższego maratonu Lecha (7 spotkań w 23 dni) z pewnością będą pojawiali się na boisku w PKO Ekstraklasie. W zeszły piątek wszyscy grali od początku meczu ze Zniczem w Pruszkowie.

Andrzej Grupa

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama