Reklama

Reklama

  • 1 .Raków Częstochowa (19 pkt.)
  • 2 .Górnik Zabrze (16 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (14 pkt.)
  • 4 .Zagłębie Lubin (14 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (13 pkt.)
  • 6 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (13 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (11 pkt.)

Lech Poznań wysłał dwie drużyny na kwarantannę

Jeden piłkarz drugoligowej drużyny rezerw Lecha Poznań otrzymał pozytywny wynik badań na koronawirusa - w efekcie klub skierował na kwarantannę dwa zespoły i wnioskuje o przełożenie spotkań w drugiej lidze i CLJ. Na szczęście dla "Kolejorza" ów piłkarz nie wystąpił w ostatnim meczu drugiej ligi ze Zniczem Pruszków.


Reklama

Piłkarze Lecha II Poznań byli badania w tym tygodniu - jeden wynik okazał się pozytywny. Od razu podjęto więc działania - zespoły rezerw Lecha oraz drużyny juniorów starszych zostały skierowane na kwarantannę. To w sumie kilkadziesiąt osób! Z nimi bowiem trenował w ostatnich dniach zakażony piłkarz.

- To pierwsza taka nasza sytuacja, ale wiemy jak postępować. Najważniejsze jest zdrowie graczy i mamy nadzieję, że po kwarantannie wszyscy przejdą pomyślnie testy na obecność koronawirusa, a później bezpiecznie wrócą co zajęć - mówił kierownik działu organizacji Akademii Lecha Michał Kokotek. "Kolejorz" wystąpił o przełożenie meczów w drugiej lidze z Olimpią Elbląg i Błękitnymi Stargard, a także spotkań w CLJ z Hutnikiem Kraków i Legią Warszawa.

Szczęściem w nieszczęściu dla Lecha jest to, że, piłkarz z pozytywnym wynikiem na Covid-19 nie wystąpił w ostatnim ligowym meczu Lecha II ze Zniczem Pruszków. Gdyby tak się stało, obowiązkowa kwarantanna prawdopodobnie nie ominęłaby czterech zawodników pierwszego zespołu Lecha, którzy "zbierali" minuty gry w rezerwach: Mohammada Awwada, Marko Malenicy, Tomasza Dejewskiego i Karlo Muhara. Nie są to podstawowi gracze w ekipie wicemistrza Polski, ale w kontekście najbliższego maratonu Lecha (7 spotkań w 23 dni) z pewnością będą pojawiali się na boisku w PKO Ekstraklasie. W zeszły piątek wszyscy grali od początku meczu ze Zniczem w Pruszkowie.

Andrzej Grupa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje