Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (24 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Cracovia (16 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (15 pkt.)

Lech Poznań wygrał arcyważny mecz w drugiej lidze. Gol w końcówce

Gol Ukraińca Ołeksandra Jacenko uratował rezerwy Lecha Poznań w drugiej lidze. Dzięki niemu wygrały one na wyjeździe z Bytovią Bytów i wydobyły się ze strefy spadku. Do końca tej ligi - jeszcze dwie kolejki.

Druga liga będzie walczyła o spadki i awanse już po rozpoczęciu Euro 2020. Zostały dwie ostatnie kolejki, w których Kolejorz zagra u siebie z Chojniczanką Chojnice i na wyjeździe ze Stalą Rzeszów. To trudne pojedynki z zespołami wyżej notowanymi, zatem to starcie z Bytovią Bytów, jedną z najsłabszych ekip rozgrywek, było szczególnie ważne w walce o pozostanie Lecha na tym szczeblu rozgrywek. Kolejorz uważa kwestię utrzymania rezerw za kluczowe dla swego dalszego rozwoju, zwłaszcza w kwestii wychowanków.

Lech Poznań wygrał w końcówce

Mecz w Bytowie długo nie układał się po myśli poznaniaków. Mateusz Wrzesien dał prowadzenie Bytovii i wtedy sytuacja Lecha była bardzo trudna. Udało mu się jednak szybko wyrównać po golu obrońcy Arkadiusza Kaczmarka, a szalę zwycięstwa przechylił w końcówce meczu rezerwowy Ołeksandr Jacenko. To był niezwykle ważny go. Pogrążył Bytovię, a Lecha wydobył ze strefy spadku w tak ważnym momencie. 

Reklama

Na dodatek korzystnie dla poznaniaków ułożyły się wyniki innych meczów np. starcie KKS Kalisz z Olimpią Grudziądz.

Teraz w strefie spadku są: Bytovia Bytów z 31 pkt oraz Błękitni Stargard i Olimpia Grudziądz z 35 pkt. Trzy ostatnie zespoły spadają, a czwarta od końca jest Olimpia Elbląg z 36 pkt. Lech ma 37 punktów, podobnie jak Znicz Pruszków.


Awans do pierwszej ligi zapewnił już sobie Górnik Polkowice. Na drugiej premiowanej pozycji jest teraz GKS Katowice z 67 pkt, a w strefie barażu: Chojniczanka Chojnice z 63 pkt, Wigry Suwałki z 62 pkt, KKS Kalisz z 53 pkt, Skra Częstochowa z 51 pkt. Po 50 punktów mają Garbarnia Kraków i Stal Rzeszów.

Bytovia Bytów - Lech II Poznań 1-2 (1-1)

Bramki: 1:0 Bach (19.), 1:1 Kaczmarek (45.), 1-2r Jacenko (84.)

BYTOVIA: Czyżniewski - Lizakowski, Bąk Ż, Krzyżak, Camargo - Wrzesień (70. Sezonienko), Moryson Ż (78. Kieca), Nowakowski, Zawistowski Ż, Bach (87. Szmidke) - Giel.

LECH: Bąkowski - Kaczmarek, Nawrocki, Wojtkowiak, Pingot, Malec - Karbownik (90. Wachowiak), Białczyk, Marciniak Ż,  Kryg (59. Szramowski) - Kriwiec Ż (80. Jacenko).

Wyniki: Bytovia Bytów - Lech II Poznań 1-2, KKS Kalisz - Olimpia Grudziądz 2-1, Motor Lublin - Górnik Polkowice 0-0, Skra Częstochowa - Błękitni Stargard 1-1, Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg 2-3, Wigry Suwałki - Pogoń Siedlce 3-2, Śląsk II Wrocław - Znicz Pruszków 0-1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje