Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (10 pkt.)

Lech Poznań wreszcie odwrócił losy meczu. Długo na to czekał

Pół roku temu Lechowi Poznań udało się ostatni raz odwrócić losy spotkania, w którym przegrywał. Wtedy wydawało się, że jest na dobrej drodze do odbudowy. Na kolejny taki przypadek trzeba było długo poczekać.

Tym meczem sprzed pół roku było derbowe starcie Lecha Poznań z Wartą. Zieloni wygrywali wówczas w Grodzisku Wlkp. i wydawało się, że wykorzystają niemoc młodszego brata, pokonają go. Tak się nie stało. Kolejorz odwrócił losy meczu i to w sposób najlepszy - jak się zdawało - dla siebie. Aron Johannsson wbił gola krótko przed końcem, a Pedro Tiba zdobył zwycięską bramkę na 2-1 już w doliczonym czasie. Radość lechitów była wielka i wskazywała na to, że wreszcie Kolejorz ma to, czego oczekiwał - mecz na przełamanie.

Okazało się jednak, że kryzys był głębszy i przełamanie nie tylko nie przyszło, ale sytuacja wkrótce się pogorszyła. Trener Dariusz Żuraw został zwolniony, Lech spadł na jedenastą pozycję i sezon zakończył największą klęską od 15 lat.

Reklama

Lech Poznań znowu odwraca losy meczu

Teraz pod ręką nowego trenera Macieja Skorży poznański Lech źle rozpoczął sezon - od krytykowanego 0-0 z beniaminkiem, Radomiakiem Radom (tenże beniaminek w kolejnej rundzie pokonał mistrzów Polski, warszawską Legię), ale w drugim meczu sięgnął po sukces. Nie tylko wygrał z Górnikiem Zabrze 3-1, ale zrobił to, odwracając losy spotkania. Zabrzanie bowiem prowadzili 1-0, a mogli podwyższyć. - Wtedy bylibyśmy już w bardzo trudnej sytuacji - przyznał trener Skorża.

CZYTAJ TAKŻE: Luther Singh trafi do Lecha Poznań? Ma też oferty z Portugalii

Nowy szkoleniowiec przed meczem mówił słowami starego. Tak jak Dariusz Żuraw, tak i Maciej Skorża wspominał o koniecznym meczu na przełamanie, a  najlepiej o serii zwycięstw, które przywrócą zespołowi pewność siebie. - Od początku roku tego nie doświadczyli - stwierdził. Mecz w Zabrzu może mieć tu kolosalne znaczenie dla przełomu psychicznego w mocno pierzchliwym Lechu. Pod warunkiem, że nie powtórzy się sytuacja z lutego i z meczu z Wartą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje