Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (24 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Cracovia (16 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (15 pkt.)
  • 8 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)

Lech Poznań - Wisła Kraków, hit w Poznaniu. Zadecyduje ławka rezerwowych?

- Przede mną jeszcze wiele błędnych decyzji, bo każdy trener podejmuje i takie, i takie. Istotne jest to, jak się reaguje na to co się dzieje - mówi trener Lecha Poznań Maciej Skorża. W piątek przy Bułgarskiej w Poznaniu - hit ligowy między Lechem Poznań a Wisłą Kraków.

Będzie to mecz w obecności ponad 25 tysięcy widzów. Może ich przyjść nawet 30 tysięcy, a może i więcej, bowiem szlagier ligowy między Lechem Poznań a Wisłą Kraków budzi ogromne zainteresowanie. Lech gra dobrze, jest liderem Ekstraklasy i mimo pewnych problemów w ostatnich dwóch meczach z Pogonią Szczecin i Rakowem Częstochowa, jest niepokonany. To elektryzuje widzów.

W tych siedmiu rozegranych dotąd kolejkach Ekstraklasy poznaniacy korzystali ze swej szerokiej kadry, a trener Maciej Skorża często dokonywał zmian w składzie. W większości wypadków to właśnie zmiany i wpuszczanie zawodników z ławki decydowało o wyniku i obliczu meczu. Teraz może być podobnie, gdyż wydaje się, że Kolejorz ma tu szersze pole do manewru niż Wisła Kraków. Transfery, których dokonał latem, pozwalają mu na większy rozmach w działaniu i korygowanie niedostatków, naprawianie błędów.

Reklama

Lech Poznań podejmuje trudne decyzje

- Przede mną jeszcze wiele błędnych decyzji, bo każdy trener podejmuje i takie, i takie. Istotne jest to, jak się reaguje na to co się dzieje - mówi szkoleniowiec Maciej Skorża. - Muszę podejmować trudne i ryzykowne decyzje. Nie obawiam się ich. Przed meczem siedzimy ze sztabem i zastanawiamy się nad nimi. Zawsze wtedy staramy się odtworzyć model gry. Jak to może wyglądać, jak reagować na to, co się wydarzy.

CZYTAJ TAKŻE: Tłumy kibiców idą na mecz Lech Poznań - Wisła Kraków

Szkoleniowiec Lecha dodaje: - Na razie mamy trochę szczęścia, ale ma ono trwałą podstawę. Nazywa się ona: szeroka i bardzo wartościowa ławka rezerwowych. Ja bowiem czuję się bardzo pewnie w trakcie meczu, gdy mogę z ławki wpuszczać takich graczy jak Kwekweskiri, Skóraś czy Ramirez.

Na razie od lipca na boisko weszło 22 piłkarzy Lecha Poznań, z czego wszystkie seidem spotkań rozegrało dziesięciu piłkarzy. Wszystkie mecze od pierwszej minuty zagrali jedynie: Mickey van der Hart, Bartosz Salamon i Lubomir Šatka. 

Lech Poznań - Wisła Kraków. Gdzie oglądać?

Lech Poznań zagra z Wisłą Kraków na stadionie przy Bułgarskiej w piątek o godz. 20.30. Transmisja w Canal+ Sport, Canal+ Sport3 i Canal+ 4K Ultra.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje