Reklama

Reklama

Lech Poznań. Urazy na zgrupowaniu na Cyprze

Dwóch piłkarzy Lecha Poznań doznało kontuzji podczas zgrupowania na Cyprze. Mihai Radut i Victor Gutierrez przez jakiś czas odpoczną od piłki.

Ekstraklasa - sprawdź wyniki, terminarz, tabelę

Mihai Radut doznał urazu mięśnia przywodziciela podczas rozgrzewki przed meczem z FK Ufa. Skrzydłowy był awizowany do gry od pierwszej minuty, ale kontuzja nie pozwoliła mu na występ w tym spotkaniu.

- Mihai ma naciągnięty mięsień przywodziciela. W przyszłym tygodniu będzie włączany do treningów - przyznaje klubowy lekarz dr Paweł Cybulski, którego cytuje oficjalna strona Lecha.

Reklama

Poważniej wygląda sprawa Victora Gutierreza, który zastąpił Rumuna w wyjściowym składzie. Jego przerwa w treningach potrwa około dwóch tygodni.

- Victor ma niewielkie uszkodzenie mięśnia dwugłowego uda. Po powrocie do Poznania przejdzie jeszcze dodatkowe badania kontrolne - dodaje lekarz poznańskiego klubu.

Obaj na Cyprze nie zostaną już włączeni do treningów z drużyną. - Będą pracowali indywidualnie z fizjoterapeutami, a także trenerami od przygotowania fizycznego. Chcemy wykluczyć w ich pracy kontuzjowane mięśnie - zaznacza Cybulski.

Już we wtorek, 24 stycznia, Lech zagra sparing z bułgarską Beroe Stara Zagora. Spotkanie odbędzie się w Larnace.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL