Reklama

Reklama

Lech Poznań. Trener Dariusz Żuraw: Rozpoczął się proces budowy mocniejszego Lecha

- Naszym celem jest to, by Lech Poznań był mocniejszy w lidze i miał na każdą pozycję w 100 procentach równorzędnych zmienników - mówi trener poznańskiego Lecha Dariusz Żuraw. Jak dodaje, proces musi trwać, ale już ruszył.

Na razie w zimowym oknie transferowym Lech Poznań pozyskał środkowego pomocnika Jespera Karlströma oraz dwóch środkowych obrońców Bartosza Salamona i Antonio Milicia. W czwartek albo piątek przyjdzie kolejny zawodnik. Na tym Lech ma nie poprzestać, chce jeszcze wzmocnić się skrzydłowym czy napastnikiem.

Trener Dariusz Żuraw mówi, że celem jest zbudowanie drużyny mocniejszej kadrowo, to znaczy mniej podatnej na kontuzje i nieobecność piłkarzy. - Chcemy mieć kadrę, która gwarantuje, że jeżeli wypadnie z niej jeden czy drugi piłkarz, będziemy mieli w 100 procentach równorzędnych zmienników - stwierdził poznański szkoleniowiec.

Tego jesienią nie było i - przynajmniej w ocenie trenera - stanowiło to główny problem w osiąganiu przez Kolejorza dobrych wyników w lidze. W europejskich pucharach mu się w miarę powiodło, bo w ładnym stylu (dopóki wystarczało mu piłkarzy i sił) awansował do fazy grupowej Ligi Europy, z której już wyjść nie zdołał w konkurencji z silniejszymi ekipami Benfiki Lizbona czy Glasgow Rangers.

Reklama

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

- Teraz to już bez znaczenia, bowiem chcemy mieć zespół mocniejszy kadrowo w lidze. To jest pewien proces, ale on już ruszył i trwa. W efekcie ma doprowadzić do powstania Lecha silniejszego w rywalizacji krajowej - stwierdził Dariusz Żuraw.

Lech Poznań na samej tylko grze w europejskich pucharach zarobił ponad 20 mln zł, do tego trzeba doliczyć ponad 75 mln zł z tytułu transferów, w tym rekordowego transferu Jakuba Modera do Brighton. Kolejorz ma zatem sporo środków na wzmocnienia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy